Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 marca. Imieniny: Dory, Olgi, Teodora
28/01/2023 - 22:15

Zamontują bezpieczną nawierzchnię na placu zabaw przy Zawodzie?

Jeden z czterech wniosków do budżetu gminy na 2023 rok, który radna Krynicy Dolnej Iwona Grzebyk-Dulak złożyła do burmistrza, dotyczy montażu tzw. bezpiecznej nawierzchni na placu zabaw przy ulicy Zawodzie. Jaką odpowiedź otrzymała?

Jeden z czterech wniosków do budżetu gminy na 2023 rok, który radna Krynicy Dolnej Iwona Grzebyk-Dulak złożyła do burmistrza, dotyczy montażu tzw. bezpiecznej nawierzchni na placu zabaw przy ulicy Zawodzie.

Plac ten wybudowano w ramach budżetu obywatelskiego, a projekt radna przygotowała wraz z dwoma mieszkankami ulicy Zawodzie. 

- To nowy plac, który powstał w ramach budżetu obywatelskiego, nie ma jeszcze rozbudowanej infrastruktury. Czy jest na to szansa, aby zamontować na nim bezpieczną nawierzchnię? -pyta radna Iwona Grzebyk-Dulak. 

- Koszty wykonania takiej nawierzchni są wysokie, jeśli w czasie roku budżetowego pojawią się środki, nie mówię nie, ale nie chcę obiecywać - wyjaśnia burmistrz Piotr Ryba.  

Podczas dwóch ostatnich sesji negatywna odpowiedż burmistrza Piotra Ryby dotyczyła też zamontowania oświetlenia świątecznego na Szczawicznem, które położone jest na terenach dwóch gmin: Krynicy i Muszyny. 

- W październiku 2022 roku, wraz z Krystyną Cieślą, sołtysem Powroźnika, wnioskowałam o montaż oświetlenia świątecznego przy wewnętrznej ulicy Kraszewskiego (Szczawiczne), jako uzupełnienie oświetlenia zamontowanego przez gminę Muszyna.-mówi radna dzielnicy Iwona Grzebyk-Dulak.

- Jeśli chodzi o takie oświetlenie świąteczne, to skupiliśmy się głównie na drogach głównych oraz bocznych, na których jest ruch turystyczny - tłumaczy burmistrz. 

(MK) fot. ilustracyjne (MK), Iwona Grzebyk-Dulak. Dziękujemy za przesłanie błędu