Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 6 grudnia. Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja
01/02/2022 - 10:35

Zarobki wójta Gminy Niedzwiedź tematem dyskusji. Ile zarabia Paweł Rusnak?

Pensja wójta Gminy Niedzwiedź stała się tematem sporych dyskusji na ostatnim posiedzeniu rady gminy, która miała miejsce pod koniec roku. Ile finalnie wynosi miesięczne wynagrodzenie Pawła Rusnaka?

Zarobki wójta Gminy Niedzwiedź nie bez powodu stały się powodem dyskusji. Jego wynagrodzenie wynosi dużo mniej, niż ustawowe minimum , które obowiązuje od 1 listopada zeszłego roku. Podczas sesji rada gminy zagłosowała za pensją w wysokości 15 576 zł brutto miesięcznie.

Warto zaznaczyć, że wójt pozyskał w zeszłym roku dla gminy 17 mln zł co nie stanowi niskiej sumy. Z tego też powodu w obronie Pawła Rusnaka stanęła jedna z radnych – Halina Palka. Zdaniem kobiety za zasługą wójta powstało wiele cennych inwestycji, do których można zaliczyć między innymi modernizację ujęcia wody w Koninie czy powiększenie ośrodka zdrowia w Porębie Wielkiej. Jednym z kluczowych argumentów, przemawiających za podniesieniem stawki wójta było zachęcenie go do prężnych działań w celu rozwoju samorządu gminy.  Nie zgodził się z tą tezą inny radny Andrzej Wielowski.

- Pierwszy raz słyszę, by zachętą do dalszego działania było danie maksymalnej pensji. Nic nie stoi na przeszkodzie, by w przyszłości zwiększyć wynagrodzenie wójtowi, jeśli sytuacja budżetowa na to pozwoli – protestował radny

Podobną opinię wyraził Marek Florczak, który stwierdził, że sytuacja budżetu mimo wszystko przemawia za tym, aby utrzymać pensję Pawła Rusnaka na niższym poziomie.

Finalnie za przyjęciem minimalnej stawki głosowało 7 radnych, 1 osoba wyraziła sprzeciw, 1 wstrzymała się od głosowania.

Na wynagrodzenie wójta składa się kolejno:

wynagrodzenie zasadnicze w kwocie 8 200 zł,

dodatek funkcyjny wynoszący 2 520 zł,

dodatek specjalny w kwocie 3 216 zł

dodatek stażowy ustanowiony na bazie odrębnych przepisów sięgający sumy 1640 zł

Źródła: limanowa.in, niedzwiedz.sesja.pl

(red. Tomasz Szewczyk, foto, niedzwiedz.sesja.pl )Dziękujemy za przesłanie błędu