Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
07/02/2022 - 15:20

To on zastąpi śp. Tadeusza Górskiego. Wybrali nowego sołtysa wsi Szymbark

Mieszkańcy Szymbarku (gmina Gorlice) wybrali już nowego sołtysa. Jan Szelec pokonał trzech kontrkandydatów.

Wybory uzupełniające na nowego sołtysa wsi Szymbark (gmina Gorlice) odbyły się w niedzielę, 6 lutego. Na liście kandydatów znalazły się cztery nazwiska: Reneta Przewoźnik, Józef Ryzner, Jan Szelec i Magdalena Wszołek. Jak poinformowali pracownicy gminy Gorlice, mieszkańcy Szymbarku wybrali na swojego sołtysa Jana Szelca.

Nowy sołtys zastąpi zmarłego pod koniec listopada 2021 roku Tadeusza Górskiego. Górski był znanym w Gorlicach społecznikiem i zaangażowanym strażakiem. Przez wiele lat sprawował funkcję radnego, wiceprezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Gorlicach, prezesa Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP. Śp. Tadeusz Górski był również prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Szymbarku. Zmarł nagle, w wieku 63 lat.

Czy wiesz, że…
Szymbark jest największą miejscowością w gminie Gorlice. Jego powierzchnia to 2714 ha. Pierwszy raz nazwa „Szymbark” pojawiła się w dokumentach datowanych na 1369 rok. Wiadomo, że już w połowie XIV wieku istniała tu osada. Te tereny były własnością rodu Gładyszów. W Szymbarku możemy zobaczyć kasztel Gładyszów, czyli ich dwór obronny. To najstarszy budynek w miejscowości. Szymbark w XIV wieku otrzymał prawa miejskie, ale utracił je w XVIII wieku. ([email protected], ilustracyjne archiwum Sądeczanina)Dziękujemy za przesłanie błędu