Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
04/03/2019 - 18:30

Zastępca wójta w Chełmcu był i jest tylko jeden

Od ubiegłorocznych wyborów samorządowych, po których Artur Bochenek został powołany przez Ludomira Handzla na wiceprezydenta Nowego Sącza, w gminie Chełmiec nie milkną spekulacje kto zostanie nowym zastępcą wójta w Chełmcu. Na stronie gminy jest odpowiedź.

Zobacz też: Ile chełmieccy radni dołożą do szynobusu? Dziś decyzja pod dyktando wójta

Po wyborczej wolcie Stanisława Kuzaka, który miał być najpierw kandydatem w wyścigu o fotel wójta, a ostatecznie starał się o mandat radnego z list obecnego wójta, spora część mieszkańców gminy Chełmiec była przekonana, że Kuzak „w nagrodę” zostanie wicewójtem. Spekulacje te nabrały na sile w chwili gdy Ludomir Handzel został wybrany prezydentem Nowego Sącza a Artura Bochenka powołał na stanowisko wiceprezydenta.

Zobacz też: Bochenek do sądeckiego ratusza a Kuzak na wicewójta Chełmca?

Jednak od wyborów samorządowych minęło ładnych parę miesięcy a wójt Chełmca decyzji o ustanowieniu zastępcy nie podjął. Wiemy już dlaczego. Otóż odpowiedź znaleźć można na stronie internetowej chelmiec.pl, na której nadal, jako zastępca wójta, figuruje... Artur Bochenek.

- Zastępca wójta jest tylko jeden - śmieje się czytelnik, który zwrócił dziś nam na to uwagę. Mniej śmiesznie zrobiło się gdy spojrzeliśmy na to w kontekście rzetelności, z jaką prowadzona jest ta witryna. A teraz pytanie do mieszkańców gminy Chełmiec. Czy i kto może zostać zastępcą wójta?

ES [email protected] Fot.: prt sc chelmiec.pl / archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)