Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 28 lutego. Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany
17/08/2019 - 10:40

Zderzenie busa wiozącego dzieci i samochodu osobowego na DK 75 [ZDJĘCIA]

Dziewiętnaścioro dzieci i pięciu opiekunów jadących busem nie dotarło dzisiaj do celu. Ich podróż zakończyła się w miejscowości Uszew, w powiecie brzeskim. To tam, na drodze krajowej nr 75 doszło do wypadku. Dzieciom i ich opiekunkom nic się, na szczęście, nie stało. Do szpitala został zabrany natomiast poszkodowany kierowca samochodu osobowego.

W Uszwi zderzyły się dzisiaj rano autobus marki Mercedes i samochód osobowy marki Renault Megane. Służby ratownicze zostały zaalarmowane o wypadku o godz. 8.20. Błyskawicznie pomknęły na miejsce zdarzenia.

W autobusie, oprócz 67 – letniego kierowcy, podróżowało, jak dowiedzieliśmy się z małopolskiej policji 19 dzieci w wieku od 4 do 6 lat i pięciu opiekunów. Dzieci z powiatu bocheńskiego jechały rano do kina. Samochodem osobowym podróżował sam kierowca.

- Na miejscu zdarzenia pracują policjanci – mówi podinsp. Katarzyna Cisło z zespołu prasowego małopolskiej policji. – Kierowcy, dzieciom i opiekunom jadącym busem nic się, na szczęście, nie stało. Dzieci zostały przekazane rodzicom. Natomiast poszkodowany kierowca renault megane został zabrany do szpitala. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

Policja wykonuje czynności pod kątem wypadku. Funkcjonariusze będą ustalali, jak doszło do tego zdarzenia.

Ruch na drodze krajowej nr 75 w miejscu, gdzie doszło do wypadku nadal odbywa się wahadłowo.

Apelujemy do kierowców o ostrożność.

[email protected], fot. Komenda Powiatowa PSP w Brzesku.Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020