Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
29/05/2020 - 12:15

Zdrowi sądeczanie mogą przechodzić kwarantannę w OPOCE w Starym Sączu

W ślad za odmrożeniem działalności uzdrowiskowej w Muszynie, zapadła decyzja o przeniesieniu miejsca odbywania kwarantanny dla osób zdrowych do Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania OPOKA w Starym Sączu.

Do tej pory osoby, które wracały na Sądecczyznę z zagranicy, na mocy decyzji Głównego Inspektora Sanitarnego kierowane były na obowiązkową, prewencyjną kwarantannę do Instytutu Zdrowia Człowieka w Muszynie. Jednak ostatnio zapadła decyzja o przywróceniu działalności sanatoriów, a wspomniana placówka jest jednym z nich.

Zobacz też: Ile osób przeszło do dziś kwarantannę w Starym Sączu? Jest spore zaskoczenie

Dlatego służby sanitarne podjęły decyzję, by od 1 czerwca, czyli od najbliższego poniedziałku zorganizować miejsce kwarantanny dla osób.które nie wykazują objawów COVID-19 w DCP OPOKA w Starym Sączu – centrum przyjmuje osoby zobowiązane do kwarantanny już od kilku tygodniu. Tyle, że dotychczas robiło to w oparciu o działalność hotelową, komercyjną, a od przyszłego tygodnia mieszkańcy powiatu sądeckiego przyjmowani będą nieodpłatnie. W obiekcie przygotowane są 24 miejsca.

Szczegółowe informacje na ten temat otrzymać można w Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nowym Sączu pod numerami telefonów: 18 41 41 621, 18 41 41 622, 18 41 41 623.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)