Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 października. Imieniny: Narcyza, Serafina, Wioletty
03/06/2015 - 13:11

Zespoły muzyczne zagrały dla Kacperka Nosala. Potrzebne są pieniądze na operację

1850 złotych zebrano podczas koncertu charytatywnego pn. „Hard Fest” w Grybowie na leczenie i rehabilitację 5-letniego Kacperka Nosala. Chłopca cierpiącego na mózgowe porażenie dziecięce, małogłowie i padaczkę lekooporną czeka w sierpniu br. operacja, która ma zmniejszyć u dziecka przykurcze mięśni.
Koncert zorganizowało kierownictwo Miejskiego Domu Kultury w Grybowie. W Parku Miejskim dla chłopca wystąpiły zespoły: Real Face Of Me, Hunted By Ef, Too Black Projekt, Highlanders, Krusher. W trakcie występów muzyków została przeprowadzona charytatywna zbiórka. Datki na placu przed sceną zbierali wolontariusze z Fundacji „Będzie dobrze” i gimnazjum z Berestu. Ponadto można było wziąć udział w loterii i oddać plastikowe nakrętki.

Liczy się każda złotówka. Można pomóc w leczeniu i rehabilitacji 5-letniego Kacperka. Chłopiec od pierwszych dni swojego życia zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym, cierpi na małogłowie i padaczkę lekooporną. Kacperek nie potrafi mówić, siedzieć, chodzić, a nawet stabilnie utrzymać główkę. Jest całkowicie zdany na pomoc rodziców, rodziny i innych osób.

Schorzenia, na które cierpi pięciolatek są, zdaniem Moniki Nosal, matki chłopca następstwem niedociągnięć i uchybień popełnionych przez lekarzy podczas porodu.

Dzięki codziennej, specjalistycznej rehabilitacji i kosztownemu leczeniu aminokwasami Kacperek robi postępy.

1 sierpnia br. czeka go operacja – fibrotomia (polega na przecięciu włókna mięśniowego, aby zmniejszyć przykurcze). Dzięki temu zabiegowi będzie miał jeszcze większe szanse, aby kiedyś stanąć na własnych nóżkach. Koszt operacji to 12 tysięcy złotych.

Fibrotomia, która ma przede wszystkim zmniejszyć przykurcze mięśni występujące u Kacperka nie jest, niestety, refundowana przez NFZ. Matka chłopca mi nadzieję, że ta operacja przyczyni się do poprawy jakości życia jej dziecka.

Fundacja TVN przekazała na fibrotomię państwu Nosalom 2,5 tysiąca złotych. Podczas koncertu charytatywnego w Grybowie udało się zebrać kwotę 1850 złotych.

- Z całego serca dziękuję wszystkim darczyńcom, którzy wsparli Kacperka datkiem – powiedziała naszemu portalowi Monika Nosal, mama chłopca Mamy zebrana część sumy potrzebnej na opłacenie zabiegu. Czasu jest niewiele, ale mam nadzieję, że uda się, dzięki życzliwości ludzi, zebrać całą kwotę.

Operacja zostanie przeprowadzona w jednej z prywatnych klinik w Krakowie, a wykonają ja specjaliści z Ukrainy.
Kacperkowi będą mogły pomóc także osoby, które wezmą udział w imprezie pn. Dobry Jarmark Rzeczy Ładnych 2015”, który trwać będzie od 5 do 7 czerwca br. w Parku im. Romana Nitribitta w Krynicy-Zdroju. Impreza będzie połączona z jubileuszem parafii zdrojowej.

Warto będzie zatrzymać się przy stoisku, na którym mama Kacperka będzie sprzedawać wytwarzane przez siebie rękodzieło. Można wrócić do domu z taką pamiątką, a tym samym pomóc choremu chłopcu.

Od wczoraj również w sklepach firmowych Szubryt wystawione są też skarbonki, do których można wrzucić datek na leczenie i rehabilitację Kacperka. Można też wpłacać dla niego pieniądze na konto

Fundacja Dzieciom"Zdażyć z Pomocą"
ul.Łomiańska 5
01-685 Warszawa
numer konta: 61 1060 0076 0000 3310 0018 2660

KONIECZNIE TYTUŁEM:13512 Nosal Kacper Antoni-darowizna na pomoc i ochronę zdrowia


(MIGA)
Fot. arch. państwa Nosalów.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)