Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 31 maja. Imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
05/05/2018 - 20:40

Ziarnko do ziarnka na budowę pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego [ZDJĘCIA]

W Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu odbył się dzisiaj koncert charytatywny, z którego całkowity dochód będzie przeznaczony na budowę pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego. Monument stanie na pustej działce, przy al. Wolności w październiku tego roku.

Zanim rozpoczął się wspaniały koncert Tadeusz Nowak, prezes Stowarzyszenia Nowosądecka Wspólnota podziękował sądeczanom, którzy przyszli dzisiaj do Miejskiego Ośrodka Kultury i wsparli finansowo dzieło budowy pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Zobacz także: Dzisiaj odbyła się zbiórka na pomnik Józefa Piłsudskiego. Połowa kwoty już jest!

- Sądeczanie chcieli wybudować pomnik Marszałkowi już przed wojną, ale wtedy nie było możliwości, aby ta idea się spełniła – mówił Tadeusz Nowak do osób, którzy z ochotą przyszli do MOK - u, by posłuchać wspaniałego koncertu. – Teraz takie możliwości się pojawiły. Państwo, mimo weekendu przyszliście tutaj. Za wasze zaangażowanie z całego serca dziękuję. Sądeczan prosimy o każdą złotówkę. Zbieramy do puszek oraz skarbon, zbieramy wpłaty od sponsorów i organizujemy koncerty charytatywne takie, jak ten.

Koszt budowy pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego szacowany jest na ponad 500 tysięcy złotych.  Monument ma mieć 6 metrów wysokości. Stanie na pustej działce, koło Miejskiego Ośrodka Kultury. Jeszcze do niedawna, w tym miejscu stał pomnik „wdzięczności” Armii Czerwonej.

Pomnik przedstawiający Marszałka siedzącego na swojej ukochanej Kasztance został zaprojektowany przez artystę rzeźbiarza Stanisława Szwechowicza. Monument jest w fazie odlewania.

Publiczność miała okazję posłuchać wspaniałej Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej, która jest ambasadorem miasta i regionu. Na swoim koncie ma prawie 9 tysięcy koncertów w kraju i za granicą. 

Orkiestra kierują dwaj kapelmistrzowie – ppłk SG Stanisław Strączek i mjr SG Leszek Mieczkowski. To ten ostatni poprowadził dzisiaj orkiestrę.

Przed publicznością wystąpili wspaniali soliści: mł. chor. Natalia Zabrzeska (sopran) i st. chor. sztab. Wacław Wacławiak (baryton).

[email protected] Fot. IM.

Koncert charytatywny na pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego
Zbiórka na pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego


Dziękujemy za przesłanie błędu