Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 18 września. Imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława
15/10/2019 - 12:15

Zimą na tory wyjedzie pociąg Poprad Tatry - Muszyna. Letnie kursy były hitem!

Od 28 grudnia kursować będzie pociąg na trasie Poprad Tatry - Muszyna. Wakacyjne połączenie kolejowe polskiego uzdrowiska ze słowackim Popradem okazało się strzałem w dziesiątkę. Skład na tej trasie będzie kursował również latem 2020 roku.

Zimą na tory wyjedzie pociąg Poprad Tatry - Muszyna. Letnie kursy były hitem!

Dzięki determinacji władz Muszyny oraz pasjonatów kolei, po 10 latach przerwy, w tym roku przywrócono wakacyjne połączenia polskiego uzdrowiska ze Słowacją.

Skład, który kursował od 29 czerwca do końca sierpnia za każdym razem był pełen podróżnych. Połączone okazało się hitem lata na Sądecczyźnie, dlatego pociągi nadal będą kursować.

-Dobre wieści płyną z Bratysławy, gdzie odbyło się spotkanie dotyczące połączeń kolejowych prowadzonych przez ZSSK, odpowiednika PKP- cieszy się Artur Królikowski, z Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei.-Wakacyjny pociąg, na trasie Muszyna-Poprad Tatry-Muszyna w przyszłym roku został wpisany do przyszłorocznego rozkładu jazdy.

Zimą na tory wyjedzie pociąg Poprad Tatry - Muszyna. Letnie kursy były hitem!

Weekendowe kursy skomunikowano z  pociągami jadącymi z Krakowa do Muszyny oraz Krynicy, i z powrotem. Podróż trwała około 90 minut.  - Na naszą prośbę pociąg będzie skomunikowany z Tatrzańską Elektriczką.- dodaje Artur Królikowki - Będzie też skrócony postój pociągu na stacji Plaveč, z 12 minut do 2 minut.

Ale to nie koniec dobrych wieści. Od 28 grudnia b.r. do 1 marca 2020 roku również będzie połączenie kolejowe Muszyny ze Słowacją - Mamy to! Będzie zimowy pociąg Poprad-Tatry- Muszyna. – informuje Artur Królikowski w mediach społecznościowych Trakcja na trasie jest spalinowa, gdyż od stacji Plavec do Popradu linia nie została zelektryfikowana.

(MK) fot. arch. aut. Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe