Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
27/03/2018 - 19:15

Zima nie daje za wygraną? Na Limanowszczyźnie będzie ślisko!

Święta Wielkanocne za pasem, ale zima nie daje na Limanowszczyźnie za wygraną. Dzisiaj, wraz z deszczem, pogoda zaserwowała nam opady śniegu. Jest mokro, zimo i ślisko!

Powoli gaśnie nadzieja na iście wiosenne Święta Wielkanocne. Dzisiaj przez cały dzień było zimno i mokro, a pogoda na wieczór dodatkowo zapewnia nam...oblodzenia! Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało pierwszy stopień zagrożenia. 

Zobacz też: Młodzi Limanowianie kochają bajanie. VIII Gorczańskie Bajanie rozstrzygnięte

Na terenie województwa małopolskiego możliwe są oblodzenia, które poważnie utrudnią jazdę kierowcom. Na drogach będzie już nie tylko tłoczno, ale i ślisko! Ostrzeżenie o możliwych oblodzeniach obowiązuje przez całą noc, aż do jutrzejszego poranka. 

Zobacz też: Młodzież Sokoła Słopnice z trzema pucharami! Wicelider okręgówki szkoli przyszłych mistrzów?

Wszystko za sprawą spadku temperatury poniżej 0 stopni Celsjusza. Ujemne temperatury spowodują bowiem zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników po dzisiejszych opadach deszczu ze śniegiem. Prawdopodobieństwo wystąpienia oblodzeń wynosi aż 85 procent! Na progu kwietnia przygotujmy się więc na ujemne temperatury i pamiętajmy, aby zachować na drodze należytą ostrożność. 

e.czech@sadeczanin.info, Fot. ECZDziękujemy za przesłanie błędu