Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
18/10/2020 - 07:50

Złockie: zmarł ks. Andrzej Klimek, zasłużony dla ziemi sądeckiej

W nocy z czwartku na piątek, do wieczności odszedł ks. Andrzej Klimek. Do sierpnia 2020 roku był proboszczem w parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Złockiem. W 2009 roku otrzymał honorową odznakę "Zasłużony dla Ziemi Sądeckiej”.

Z czwartku na piątek zmarł ks. Andrzej Klimek, od 1993 do 2020 roku proboszcz parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Marii Panny w Złockiem, do której należą trzy kościoły: w Jastrzębiku, Szczawniku i Złockiem. Poza zasługami kapłańskimi i duszpasterskimi miał ogromny wkład w aktywizowanie mieszkańców regionu. Charyzmą i zapałem mobilizował ich do prac przy parafii.

Dzięki zdolnościom organizacyjnym zdobywał środki finansowe na potrzeby społeczności lokalnej.  Inicjował wiele inwestycji, takich jak: remont i konserwacja nagrobków na cmentarzu w Złockiem, odeskowanie ścian bocznych i wymiana dachu, konserwacja obrazów zabytkowych, wymiana ogrodzenia wokół kościoła w Jastrzębiku oraz konserwacja ołtarza w Szczawniku.

Ksiądz Andrzej Klimek z wielkim zapałem zaangażował  się w działalność na rzecz ochrony zabytków na terenie Sądecczyzny oraz ratowania dziedzictwa kulturowego ziemi sądeckiej.

Był człowiekiem „z sercem na dłoni”, skromnym i pozostający w cieniu mimo swych licznych zasług. W 2009 roku otrzymał odznakę Zasłużony dla Ziemi Sądeckiej, przyznawaną przez Radę Powiatu Nowosądeckiego.

(MK) fot. ilustracyjneDziękujemy za przesłanie błędu