Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lipca. Imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji
04/04/2018 - 13:15

Złóż wniosek do Budżetu Obywatelskiego 2019. Czas do piątku

Kończy się czas, w którym można składać wnioski na zadania publiczne do Budżetu Obywatelskiego Nowego Sącza na rok 2019. Termin upływa w piątek (6 kwietnia).

To już naprawdę ostatni moment, by wziąć sprawy w swoje ręce. W ubiegłych latach, dzięki aktywności mieszkańców część pieniędzy z miejskiego budżetu powędrowała na zadania, o które zabiegali sądeczanie. Dzięki obywatelskiemu zaangażowaniu powstały chodniki, boiska sportowe, siłownie pod chmurką, place zabaw. Sądeczanie coraz lepiej potrafią wykorzystać takie narzędzie jak budżet obywatelski.

Zgłaszane przez mieszkańców propozycje mogą mieć dwojaki charakter: ogólnomiejski (nie inwestycyjny) lub dzielnicowy. Jeśli chodzi o zadania dzielnicowe mogą one dotyczyć m.in. budowy, rozbudowy lub modernizacji miejskiej infrastruktury, ale także wydarzeń o charakterze kulturalnym, oświatowym i społecznym.

Bez zmian pozostał  podział Nowego Sącza na cztery dzielnice, gdzie w skład każdej dzielnicy wchodzi po 6-7 osiedli.

Propozycje do budżetu obywatelskiego mogą zgłaszać mieszkańcy Nowego Sącza, którzy ukończą 16 lat, za pośrednictwem strony www.bo.nowysacz.pl w wersji elektronicznej, bądź w tradycyjny sposób, poprzez złożenie formularza w wersji papierowej na dzienniku podawczym Urzędu Miasta Nowego Sącza.

Opr. IM, Fot. archiwum.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)