Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
24/11/2020 - 15:10

Zmarł Andrzej Skowroński, partyzant i żołnierz 1Pułku Strzelców Podhalańskich

Nie żyje Andrzej Skowroński, łącznik legendarnego oddziału partyzanckiego por. Jana Stachury „Adama” 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej, ostatni z żyjących żołnierzy tego oddziału.

Andrzej Skowroński zmarł 22 listopada. Miał 91 lat. Od początku tak zwanych  partyzanckich mszy św. odprawianych w Kościele w Glisnem (1991r.), aż do 2010 roku, zawsze 15 sierpnia brał udział w gliśniańskich uroczystościach poświęconych poległym i zmarłym  żołnierzom partyzanckiego oddziału   „Adama” –  To właśnie jemu przez wiele lat przypadł w udziale zaszczyt odczytywania Apelu Poległych. Dzisiaj do jego dopisujemy do tego Apelu - przekazuje smutna wiadomość Magda Polańska z urzędu gminy Mszana Dolna.

Czytaj też Pogrzeb Mariana Cyconia z ewangelią o czuwaniu. I nie był  to przypadek [ZDJĘCIA] 

Do końca swojego życia żywo interesował się sprawami swojej Małej Ojczyzny – Rabki, w której się urodził i spędził dzieciństwo oraz regionu, w którym podjął walkę o wolność Ojczyzny wstępując w szeregi oddziału partyzanckiego „Adama” Spotkania w Glisnem wspominał ze szczególnym sentymentem – wspomina  Andrzeja Skowrońskiego.

Pogrzeb Andrzeja Skowrońskiego odbędzie się w sobotę, 28 listopada w Rabce. Msza św. żałobna odprawiona zostanie w kościele p. w. św. Marii Magdaleny o godz. 12.  Potem ostatni partyzant legendarnego spocznie na miejscowym cmentarzu parafialnym. (jagienka.michalik@sadeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu