Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 26 listopada. Imieniny: Leona, Leonarda, Lesławy
31/07/2020 - 12:25

Zmiany – nie pierwsze i nie ostatnie. Sądeckie Planty zdominowane przez młodych

29 lipca br. prężnie działające ugrupowanie z Nowego Sącza o nazwie Młoda Prawica zorganizowało spotkanie, którego przedmiotem były dyskusje dotyczące spraw bliskich szczególnie młodym ludziom. O głównych założeniach organizacji rozmawiamy z jej przedstawicielem, Jarosławem Baziakiem.

Młoda Prawica z Nowego Sącza to ponadpartyjna, ogólnopolska inicjatywa, która skupia się przede wszystkim na tym, co łączy, a nie na tym, co dzieli. Światopogląd, credo czy wyznawane zasady i wartości mają dalszoplanowe znaczenie. - Głównym celem organizacji jest poszukiwanie wspólnych, kluczowych dla młodego pokolenia wyzwań i zamiarów, a także poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, w jakim kierunku powinna rozwijać się Polska – mówił podczas spotkania Jarosław Baziak, przedstawiciel Młodej Prawicy.

Lider sądeckiego oddziału Jakub Kruczek wskazywał na cztery najważniejsze filary, jakimi są: dialog, edukacja, praca i klimat. Każdy z nich ma być poddany szerokiej dyskusji społecznej, do której Młoda Prawica zaprasza wszystkie młodzieżówki partyjne, młodzieżowe rady miasta oraz stowarzyszenia. Z kolei Szef Gabinetu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Tomasz Michałowski wyjaśnił, jak ważne jest to, aby o działaniach młodych było głośno w stolicy. Często to właśnie ich pomysły wskazują drogę, jaką powinni podążać kreujący politykę. Dlatego trzeba dać młodym szansę i umożliwić działanie na szeroką skalę.

Czytaj też: Jak wytłumaczyć dziecku samobójstwo matki lub ojca? Pytamy psychologa

Dzięki temu w przyszłości będziemy mogli oczekiwać wypracowania wspólnego #NajlepszegoPlanuDlaMlodych. W całej Polsce, w kilkudziesięciu miastach Młoda Prawica wychodzi z inicjatywą nowego programu dla młodych. Dyskusje odbywają się podczas debat i spotkań. Jakie będą tego efekty? Czekamy z niecierpliwością!

[email protected], fot. Adrian Maraś

Zmiany – nie pierwsze i nie ostatnie. Sądeckie Planty zdominowane przez młodych
Fot. Adrian Maraś


Dziękujemy za przesłanie błędu