Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 12 lipca. Imieniny: Brunona, Jana, Wery
21/10/2019 - 20:30

Zmiany w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu. Kto kieruje tą placówką?

Anna Bednarczyk-Maśko od dzisiaj pełni obowiązki dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu. Jednocześnie jest likwidatorem miejskiej spółki Sądecka Infrastruktura Miejska.

Dzisiaj władze miasta powierzyły pani likwidator SIM-u pełnienie obowiązków dyrektora sądeckiego MOK-u.

Do tej pory, czyli od pierwszych dni 2019 roku tą kulturalną placówką zarządzała Katarzyna Luksa, kierownik Działu Administracyjno-Finansowego MOK.

- Tak potwierdzam, że od dzisiaj Miejskim Ośrodkiem Kultury w Nowym Sączu kieruje Anna Bednarczyk – Maśko – powiedział portalowi Sądeczanin.info Artur Bochenek, wiceprezydent Nowego Sącza. – Ma ona powierzone dyrektorskie obowiązki do czasu wyłonienia nowego szefa tej placówki. Stanie się to w drodze ogłoszonego konkursu. Pani Katarzyna Luksa, wróciła do swoich poprzednich obowiązków, a więc kierowania Działem Administracyjno-Finansowym MOK.

Anna Bednarczyk – Maśko ma powierzone obowiązki dyrektora MOK do 11 grudnia br. Jednocześnie jest ona likwidatorem miejskiej spółki Sądecka Infrastruktura Miejska. Przypomnijmy, że SIM znajduje się w stanie likwidacji od końca maja tego roku.

Jak zaznaczył wiceprezydent Bochenek nowa szefowa MOK – ma zająć się między innymi przygotowaniami do ogłoszenia konkursu na stanowisko dyrektora tej placówki.

Anna Bednarczyk – Maśko zapewnia, że jest w stanie pogodzić czasowo obie funkcję, które teraz sprawuje. Zarówno po. szefowej MOK-u, jak i likwidatora spółki SIM.

- Pierwszy krok, to oczywiście zapoznanie się ze specyfiką tej kulturalnej placówki, pracującą tam kadrą, z dokumentami – mówi Anna Bednarczyk – Maśko. – A potem oczywiście skupię się między innymi na przygotowaniach tej instytucji do ogłoszenia konkursu na dyrektora tejże placówki.

Nowa szefowa uważa, że w tej kwestii będą jej pomocne umiejętności związane z kierowaniem zespołem ludzi i doświadczenie menadżerskie.

Spółka Sądecka Infrastruktura Miejska jest nadal w stanie likwidacji.

- Praktycznie wszystkie zadania, jakie spoczywały na spółce zostały już przekazane do Sądeckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego – dodaje Anna Bednarczyk – Maśko. – Ten etap powinniśmy zamknąć do końca grudnia tego roku, a do lutego przyszłego roku zakończyć sprawy formalnościowe związane ze spółką. Wtedy też powinna przestać istnieć.

Kiedy władze miasta ogłoszą konkurs na dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury, jeszcze nie wiadomo.

Przypomnijmy, że w połowie grudnia ubiegłego roku ze stanowiskiem dyrektorskim w tej placówce pożegnała się Marta Jakubowska, która sprawowała tę funkcję wiele lat. Została odwołana przez nowe władze miasta z zajmowanego stanowiska.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)