Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 marca. Imieniny: Dory, Olgi, Teodora
28/01/2023 - 17:50

Zmiany w organizacji ruchu w Gorlicach. Do miasta przyjeżdża Douglas Emhoff

Takie wizyty w naszym regionie nie zdarzają się często. W niedzielę Gorlice odwiedzi Douglas Emhoff – mąż wiceprezydent USA Kamali Harris. Oznacza to oczywiście także zmiany w organizacji ruchu. Zamknięte będą m.in. ulice w centrum miasta.

Zmiany w organizacji ruchu w Gorlicach

To będzie wyjątkowa wizyta. Polskę odwiedził Douglas Emhoff – mąż wiceprezydent USA Kamali Harris. Podczas swojej wizyty przyjedzie również do Gorlic. Spotka się m.in. z burmistrzem Rafałem Kuklą i mediami. To właśnie z tego miasta pochodzili jego przodkowie. Wizyta promuje wysiłki administracji Bidena-Harris w zakresie walki z antysemityzmem na całym świecie. 

Jego przyjazd do Gorlic oznacza oczywiście zmiany w organizacji ruchu. Jak informuje tamtejszy magistrat, w niedzielę od godziny 10 do 14  obowiązywał będzie zakaz ruchu na ul. Wróblewskiego. Utrudnień nie zabraknie także w obrębie centrum – na starówce, ul. Bieckiej, Ogrodowej, Rzeźniczej, Placu Dworzysko oraz osiedlu Zawodzie - ul. Armii Krajowej, Sienkiewicza, Węgierska, Ariańska w godz. 12-14.

- W związku z wyłączeniem części parkingów w centrum miasta, uczestnicy niedzielnych mszy św. o godz. 10.00, 11.30 i 13.00 w Bazylice Mniejszej, mogą parkować na płycie gorlickiego rynku – przekazuje Urząd Miasta Gorlice. Od godziny 6 w sobotę do 14 w niedzielę, parkować nie możemy też w obrębie placu Dworzysko, Rynku, Cichej, Wąskiej oraz Wróblewskiego.

Kim jest Douglas Emhoff?

Douglas Emhoff to prawnik, a od 2021 roku także "drugi dżentelmen" Stanów Zjednoczonych. Urodził się w 1964 roku w Nowym Jorku. Jest żydowskiego pochodzenia. Kamalę Harris poślubił w sierpniu 2014 roku. Wcześniej (od 1992 roku) był mężem Kerstin Mackin, z którą rozwiódł się w 2008 roku. Ma z nią dwójkę dzieci -  Colego i Ellę. ([email protected]o, fot.: United States Senate, Public domain, Wikimedia Commons, UM Gorlice, IM - ikona)Dziękujemy za przesłanie błędu