Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
15/12/2019 - 09:20

Zmiany w rozkładach PKP i podwyżki cen biletów

Jeśli wybieracie się w podróż, lepiej sprawdźcie tablice odjazdów. Od dziś obowiązują nowe rozkłady jazdy Polskich Kolei Państwowych. Pasażerów czekają też podwyżki cen biletów na pociągi regionalne.

Dzisiaj wszedł w życie nowy rozkład jazdy PKP. Zwiększyła się liczba pociągów na trasie Kraków – Warszawa, która należy do jednej z najpopularniejszych w Polsce. Wróciły pociągi na kolejową „zakopiankę”. Od dzisiaj pojedziemy z Krakowa do Chabówki, a już od 21 grudnia pociągi dojadą do Zakopanego. Oprócz tego pociągi ponownie pojadą trasami Warszawa – Lublin, Leszno – Głogów oraz Olsztyn – Działdowo. Trasy te były modernizowane. Warszawska spółka Polregio uruchomiła w naszym regionie połączanie Piwniczna – Bobowa. 

Zwiększyła się liczba pociągów na trasie Katowice - Kraków, ale nie oznacza to skrócenia czasu jazdy. Bowiem najszybsze połączenie zajmie nad 1 godzinę i 43 minuty. Planowane zakończenie prac modernizacyjnych przewidziane jest za około dwa lata. Dopiero wtedy najszybszy pociąg na tej trasie pojedzie godzinę. 

Niestety w związku z remontem pociągi do lotniska w Balicach do marca 2020 dalej będą ograniczone. Oznacza to odjazdy co godzinę. Od połowy marca 2020 roku pociągi mają odjeżdżać co 30 minut. 

Od nowego roku ceny za bilety mają pójść w górę, ale tylko na pociągi Przewozów Regionalnych, które kursują między województwami. Podwyżki nie będą znaczące. Mówi się, że za bilety okresowe zapłacimy ok. 10 zł więcej, a za jednorazowe o ok. 10 proc. więcej. 

d.kudyba@sadeczanin.info, fot. pixabay.comDziękujemy za przesłanie błędu