Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
12/02/2020 - 13:55

Znalazłeś tablicę rejestracyjną. Co dalej?

Spacerujesz i na poboczu drogi znalazłeś tablicę rejestracyjną. Ignorujesz ten fakt czy ją podnosisz? Jeśli wybrałeś drugą opcję, musisz teraz coś z nią zrobić. Ale, co? Już podpowiadamy.

Na początku, brawa dla Ciebie, bo zainteresowałeś się zgubioną tablicą, której zapewne ktoś będzie szukał. Jak więc ułatwić właścicielowi jej odnalezienie?

- Jeśli numer rejestracyjny tablicy zaczyna się od liter KN, najlepiej zanieść tablicę do Wydziału Transportu i Komunikacji Urzędu Miasta Nowego Sącza, znajdującego się przy ulicy Wyspiańskiego 22 w Nowym Sączu - podpowiada Renata Najduch z referatu rejestracji pojazdów Wydziału Transportu i Komunikacji Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu. - Natomiast, gdy pierwszymi znakami "zguby" są litery KNS, odpowiednim miejscem na jej dostarczenie jest właśnie Wydział Transportu i Komunikacji, mieszczący się w budynku starostwa przy ul. Jagiellońskiej 33 w Nowym Sączu 

Co natomiast zrobić, gdy znaleziona tablica, jest spoza Nowego Sącza, czy też powiatu nowosądeckiego? - Taką tablicę możemy odesłać pocztą do właściwego wydziału komunikacji, który ustalimy rozszyfrowując w internecie dwie lub trzy pierwsze litery z tablicy. Ewentualnie idźmy na najbliższy posterunek lub komisariat policji - dodaje Renata Najduch.

Sprawdziliśmy reakcję. - Jak najbardziej, najlepiej przyjść wraz z znalezioną tablicą rejestracyjną na komisariat policji i zgłosić ten fakt. Przyjmujący zawiadomienie policjant, w ramach swoim czynności sprawdzi czy tablica jest zgłoszona jako utracona, czy też jako skradziona i powiadomi właściwy wydział komunikacji lub samego właściciela o jej odnalezieniu - informuje st. sierż. Mateusz Drwal z zespołu prasowego krakowskiej komendy wojewódzkiej policji. 

(Karol Trojan) [email protected], fot.: Karol TrojanDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)