Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 lipca. Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego
17/11/2023 - 11:55

Znamy nowego dyrektora Szpitala im. J. Dietla w Krynicy – Zdroju. Kto nim został?

Nowym dyrektorem Szpitala im. J. Dietla w Krynicy-Zdroju został Łukasz Rachtan. Zarząd Powiatu Nowosądeckiego powołał go na to stanowisko. Teraz będzie kierował dużą placówką medyczną.

Przez kilkanaście lat krynickim szpitalem kierował dyrektor Sławomir Kmak. Jak już pisaliśmy w sierpniu tego roku złożył wypowiedzenie, bo chce realizować się zawodowo na innej płaszczyźnie.

Kim jest Łukasz Rachtan?

Łukasz Rachtan (ur. 1984 r.) ukończył m.in. Wydział Prawa na Uniwersytecie Rzeszowskim (magister) oraz Szkołę Główną Menadżerską – MBA – zarządzanie w ochronie zdrowia. Urodził się w Ogrodzieńcu, a mieszka w Zawierciu. Pracował m.in. w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie jako zastępca dyrektora Wydziału Organizacji i Kontroli, a ostatnio w Grupie Azoty S.A. jako dyrektor jednostki organizacyjnej w Centrum Infrastruktury.

W konkursie, który starosta nowosądecki ogłosił na to stanowisko wystartowało siedmiu kandydatów. Ostatecznie komisja konkursowa zarekomendowała na dyrektora krynickiego szpitala właśnie Łukasza Rachtana.

Nowy dyrektor będzie kierował krynickim szpitalem od początku grudnia.

([email protected], fot. IM, źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu)Dziękujemy za przesłanie błędu