Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 8 czerwca. Imieniny: Ady, Celii, Medarda
27/03/2023 - 17:10

Znów utrudnienia na autostradzie A4! Gdzie trzeba ostro zwolnić?

Od dzisiaj, czyli od 27 marca drogowcy zapowiadają się z robotami na autostradzie A4 na jezdni w kierunku na Katowice. Sprawdźcie, jakie i gdzie dokładnie czekają Was utrudnienia. I to w nocy.

Znów utrudnienia na autostradzie A4! Gdzie trzeba ostro zwolnić?

Wspomniane prace związane są z frezowaniem jezdni, kładzeniem nowej warstwy asfaltu i malowaniem tymczasowego oznakowania poziomego na autostradzie. Prowadzone będą nocami a dokładniej w godzinach od 20 do 5 nad ranem na poszerzanym o trzeci pas odcinku pomiędzy węzłem Kraków Południe a wiaduktem w ciągu ul. Kąpielowej. Wedle szacunków drogowców, oczywiście weryfikowanych na bieżąco warunkami atmosferycznymi, roboty potrwają aż do końca kwietnia.

Zobacz też: Będzie nowa stacja PKP Nowy Sącz Dąbrówka, teraz zamiast pociągów są autobusy

Jakie tym samym czekają Was utrudnienia? Dostępny będzie tylko jeden pas ruchu, zamknięty będzie zjazd z A4 do Krakowa (nocą z 30 na 31 marca i nocą z 11 na 12 kwietnia), zamknięty będzie zjazd z „zakopianki” DK7 w kierunku na Rzeszów (od 30 marca wieczorem) i obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 80 km/h.

- Nie planujemy prowadzenia prac w okresie poprzedzającym Święta Wielkiej Nocy i podczas samych Świąt. Pierwszy etap prac skończymy 4 kwietnia rano i wznowimy je 11 kwietnia wieczorem – zastrzega jednocześnie Kacper Michna specjalista ds. komunikacji społecznej w GDDKiA w Krakowie.

Zobacz też: Tyle godzin bez prądu! Sprawdź harmonogram przerw w zasilaniu dla Sądecczyzny

Znów utrudnienia na autostradzie A4! Gdzie trzeba ostro zwolnić?

Po zakończeniu zapowiedzianych robót, drogowcom zostanie jeszcze „kosmetyka”, czyli budowa poboczy, malowanie docelowego oznakowania poziomego, ustawienie oznakowania pionowego, zakończenie prac na ul. Dzikiej Róży. - Ze względów technologicznych nie można malować docelowego oznakowania poziomego bezpośrednio po położeniu warstwy ścieralnej asfaltu. Można to zrobić dopiero po kilku tygodniach – zaznacza przedstawiciel GDDKiA.

Na tym jednak nie koniec zapowiadanych prac, bo już tej nocy będą znów prowadzone prace na wiadukcie w ciągu ul. Wielickiej w Krakowie, nad autostradą A4. Na wiadukcie będzie montowane rusztowanie. W tym wypadku musicie się nastawić – od godziny 22 do 5 - na utrudnienia na jezdni w kierunku Rzeszowa, gdzie ruch zostanie zawężony do lewego pasa i obowiązywać będzie graniczenie prędkości do 80 km/h. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info GDDKiA)

Dziękujemy za przesłanie błędu