Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 24 maja. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
24/04/2024 - 17:05

Znów zamkną tę drogę na cały dzień, ale to już na szczęście finał prac. Uwaga na objazdy

Już po raz kolejny drogowcy zamkną czasowo dwa odcinki drogi powiatowej Nowy Sącz – Florynka w gminie Grybów. Na szczęście na tym koniec zapowiadanych tutaj objazdów, bo inwestycje w tej okolicy dobiegają końca.

I tu musimy wyjaśnić – choć ogłoszenie jest jedno, to dotyczy ono dwóch odrębnych zadań. Pierwsze zakłada przebudowę 994 metrów wspomnianej powiatówki od skrzyżowania z drogą wojewódzką w we Florynce w stronę Boguszy wraz z budową chodnika, odwodnieniem i oświetleniem. Przypomnijmy przy okazji, że powiat otrzymał na ten cel dofinansowanie już w zeszłym roku. 

Kamionka Wielka: koniec chodzenia na msze z duszą na ramieniu. Robią chodnik do kościoła

Drugie roboty drogowe obejmują jedynie samą budowę chodnika na odcinku około 400 metrów bezpośrednio w miejscowości Bogusza i to zadanie PZD realizuje przy wsparciu finansowym gminy Grybów.

Prace przy obu inwestycjach – w ślad za reżimem technologicznym i pogodą – prowadzone były na raty, ale dziś możemy zapowiedzieć ich bliski finał. Już w najbliższy piątek, 26 kwietnia oba odcinki będą zamknięte w godzinach od 7 do. We Florynce drogowcy kłaść będą warstwę ścieralną jezdni a Boguszy robić prace wykończeniowe.

Objazdy wytyczono drogą wojewódzką nr 981 oraz drogami powiatowymi: Królowa Górna – Ptaszkowa – Grybów; Kotów – Polany i DK nr 75.

([email protected] Fot.: archiwum PZD)Dziękujemy za przesłanie błędu