Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 22 lutego. Imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora
19/06/2019 - 17:25

Znowu działa klątwa długiego weekendu? Burza, deszcz i grad

Kto bierze sobie wolne w piątek już dziś może zacząć cieszyć się długim, czerwcowym weekendem. Co z pogodą? Synoptycy nie mają dobrych wieści. Czy znowu, tak jak to było w maju, zadziała pogodowa klątwa wolnych od pracy dni?

Upału co prawda nie ma, ale nie ma też czym oddychać. Jest bardzo duszno. A to nie wróży nic dobrego.

czytaj też Ale pozytywnie zakręcone świrusy! Nie przeszkadza im u nas pogodowa majowa klapa

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie przewiduje, że popołudnie na Sądecczyźnie może być mokre i burzowe. Synoptycy ostrzegają przed intensywnymi opadami deszczu.  Razem z burzą może przyjść silny wiatr, który w porywach osiągnie 70 kilometrów na godzinę. Miejscami możliwy grad. Ostrzeżenie przed burzą i gradem obowiązuje do północy.

Skąd taka burzowa pogoda? Polska znajduje się w obszarze obniżonego ciśnienia, z centrum nad Morzem Północnym. Napływa do nas coraz cieplejsza i wilgotniejsza masa powietrza, pochodzenia polarno-morskiego – wyjaśniają Łowcy Burz.

Jaka będzie pogoda na Boże Ciało? Dla pewności lepiej zabrać parasol. Pogodowe mapy pokazują, że będzie bardzo mokro, ale też zaświeci słońce.

Czytaj też Jest więcej pociągów do Piwnicznej i Muszyny. Zdziwicie się dlaczego

Kto bierze od pracy wolne w piątek  i już marzy o długim weekendzie, z prognozy nie będzie zadowolony. Piątek ma być kolejnym dniem z deszczowo-słoneczną mieszanką. Wróci trzydziestostopniowy upał.  Podobnie w sobotę. Aura zmieni się w niedzielę. Przyjdzie ochłodzenie - tylko 20 stopni. Poza tym, bez zmian… przelotne opady deszczu.  

[email protected] fot. archiwumDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020