Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 21 czerwca. Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
24/06/2020 - 17:50

Zobacz co zrobiły deszcze i rzeki w gminie Stary Sącz

Choć burmistrz Jacek Lelek zaznacza, że choć w gminie Stary Sącz daleko do takich zniszczeń jak w Kamionce Wielkiej, Rytrze czy Piwnicznej, o powiecie limanowskim nie wspominając, to i tu ostatnie ulewne deszcze dały się we znaki.

Co zrobiły deszcze i rzeki w gminie Stary Sącz

- Była duża akcja na potoku przysietnickim w Przysietnicy, gdzie był zablokowany przepust, więc woda niebezpiecznie się piętrzyła. Sprawa była poważna, bo potok podmywał drogę. Była podobna w Cyganowicach, gdzie w nocy z poniedziałku na wtorek też trzeba było odblokowywać przepusty. No i po raz kolejny Dunajec podebrał nam fragment brzegu za mostem gminnym w skutek czego ucierpiała droga dojazdowa do pól – relacjonuje skutki ostatnich ulew Jacek Lelek.

Co zrobiły deszcze i rzeki w gminie Stary Sącz

Zobacz też: 40 tysięcy aut jeździło dziennie zamkniętym mostem na Kamienicy!

- Mieszkańcy w bardzo wielu miejscach cały czas czuwali i pilnowali sami przepustów, pilnowali by przepusty były drożne. Wszyscy patrzyliśmy z niepokojem na Dunajec, który rzeczywiście w pewnym momencie podniósł się bardzo mocno. Ale to już za nami – zaznacza samorządowiec dodając, że więcej szkód tak naprawdę przyniosły nie ostatnie opady, ale deszcze sprzed dwóch tygodni.

ES [email protected] Fot.: OSP PrzysietnicaDziękujemy za przesłanie błędu