Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 marca. Imieniny: Dory, Olgi, Teodora
03/02/2023 - 14:15

Zobaczcie, co już się zmieniło na Śniadeckich. Remont idzie do przodu mimo złej pogody [ZDJĘCIA]

Zajrzeliśmy dziś na ulicę Śniadeckich w Nowym Sączu, gdzie właśnie trwa długo wyczekiwany remont. Mimo że w ostatnich dniach pogoda nie sprzyja drogowcom, sporo się tu już zmieniło od naszej ostatniej wizyty z aparatem fotograficznym.

Co tu widać? Droga na dużej części jest cały czas rozkopana. Od ulicy Rejtana aż do praktycznie do wysokości Podstawowej Stacji Kontroli Pojazdów ma już nową podbudowę. Patrząc do tego miejsca od strony szpitala, jest już warstwa wiążąca. Od Rejtana po lewej stronie na prawie całej długości jest już nowy chodnik i duża część jego podbudowy.

Plus dla drogowców jest taki, że zabezpieczają – usypując tłuczeń – bezpieczny dojazd do posesji dla aut i dla pieszych. Niwelują w ten sposób różnicę poziomów między jezdnią a podjazdami. Wyprowadzone są już też przewody pod nowe słupy oświetleniowe.

Zobacz też: GOPR ewakuował 12 dzieci ze schroniska PTTK na Przehybie

Bardzo istotne jest też to, że bezpiecznie można przejechać na całej długości Śniadeckich i z naszych obserwacji wynika, że sądeczanie z tej możliwości skwapliwe korzystają. To bardzo istotne z racji, że tutaj jest pracująca do północy apteka, przychodnia, zakład pogrzebowy, cmentarz, poczta i stacja paliw a przede wszystkim pogotowie.

Mimo że jest mokro, że piesi nie toną już w błocie jak ledwie 2 grudnia, kiedy byliśmy tutaj ostatni raz z aparatem fotograficznym. A na koniec przypomnienie. Jak zapowiadał jeszcze przed rozpoczęciem robót prezydent Ludomir Handzel: - Cała ulica Śniadeckich zostanie kompleksowo zmodernizowana. Oczywiście będzie się to wiązało z utrudnieniami, za które przepraszam. Będą tutaj możliwe dojazdy dla pogotowia ratunkowego, dla osób, które przy tej ulicy mieszkają, ale też dla osób, które będą musiały tam coś załatwić. Będzie się to wiązało z pewnymi ograniczeniami ze względu na prowadzone prace. Rozpoczynamy od robót przygotowawczych, instalacyjnych. Mam nadzieję, że pogoda pozwoli szybko postępować z tymi pracami.

Inwestycja jest możliwa dzięki środkom z Polskiego Ładu pozyskanym przez Nowy Sącz. Inwestycja jest podzielona na dwa etapy, ale musi być zrealizowane do 31 maja 2023. W ramach przedsięwzięcia wymieniona zostanie nawierzchnia ulicy i wydzielona zostanie tutaj ścieżka rowerowa. Będzie też nowy chodnik. ([email protected] Fot.: ES)

Zobaczcie, co już się zmieniło na Śniadeckich. Remont idzie do przodu mimo złej pogody [ZDJĘCIA]
Zajrzeliśmy dziś na ulicę Śniadeckich w Nowym Sączu, gdzie właśnie trwa długo wyczekiwany remont. Mimo że w ostatnich dniach pogoda nie sprzyja drogowcom, sporo się tu już zmieniło od naszej ostatniej wizyty z aparatem fotograficznym. (Fot.: ES)


Dziękujemy za przesłanie błędu