Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 kwietnia. Imieniny: Ireny, Kleofasa, Wincentego
26/03/2020 - 15:10

Zróbmy tu szpital zakaźny! Wykorzystajmy Miasteczko Multimedialne

Miasteczko Multimedialne nadal stoi puste i nic nie wskazuje, by znalazł się chętny do jego zakupu. Nasz Czytelnik rzucił pomysł, by w obecnej krytycznej sytuacji wykorzystać ten budynek na szpital dla osób zakaźnych. Okazuje się jednak, że jest jedno poważne „ale”…

Zróbmy tu szpital zakaźny! Wykorzystajmy Miasteczko Multimedialne

- Jak wszyscy wiedzą Miasteczko multimedialne cały czas wieje pustkami, jest budynkiem nowoczesnym z dużymi przestrzeniami, które w obecnej sytuacji szerzącego się wirusa mogło by spokojnie pełnić rolę „szpitala polowego” dla osób zarażonych. Czy Państwo jako media mogliby na łamach portalu informacyjnego wystąpić z takim pomysłem do władz Nowego Sącza, syndyka oraz zarządzania kryzysowego? Sadecki szpital jest ograniczony miejscowo i dobrze by było być przygotowanym na wzrost zarażeń w naszym regionie – napisał do nas pan Adam Tobiasz.

Pomysł ten wydał się nam na tyle dobry, że z miejsca skonfrontowaliśmy go z syndykiem Witoldem Kadłuczką i okazało się, że ona sam myślał o podobnym rozwiązaniu. Tyle, że w praktyce decyzja w tej sprawie nie należy do niego. – Wszyscy wiedzą, że taki obiekt stoi pusty. Wiedzą o tym wszyscy nasi posłowie, wiedzą o tym w kancelarii premiera – komentuje dyplomatycznie Kadłuczka.

Zobacz też: Stary Sącz i koronawirus: trwa wielka dezynfekcja miejsc publicznych

Jednocześnie syndyk z miejsca zastrzega, że przy akcji przekształcenia MMC Brainville w szpital może być jeden zasadniczy problem – mała ilość sanitariatów. Zbyt mała. Kadłuczka słyszał od byłych użytkowników Miasteczka, że nawet przy obłożeniu sięgającym jednej trzeciej możliwości budynku, by skorzystać z ubikacji trzeba było odstać swoje w kolejce bowiem do każdego z open space’ów są tylko po dwie kabiny dla pań i dwie dla mężczyzn.

- Ale biorąc pod uwagę sytuację we Włoszech, gdzie szpitale organizowane są nawet w namiotach, lepiej szpital zorganizować w takim Miasteczku – przyznaje syndyk, którego martwi jednak, czy ktoś w przyszłości zdecyduje się na zakup nieruchomości, która wykorzystywana była akurat jako szpital zakaźny. Ale to już inna historia, bo ostateczne decyzje w tej sprawie należą do kogo innego, a nie do syndyka. W osobnej publikacji napiszemy o innym, bardziej prawdopodobnym wykorzystaniu MMC Brainvile w okresie epidemii. 

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu