Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 9 sierpnia. Imieniny: Klary, Romana, Rozyny
22/08/2018 - 06:50

Witold Kaliński: wybory na wesoło

Myślę sobie, że idąc śladem Nowego Sącza wszyscy kandydaci PiS-u do Rady Powiatu powinni wystawić swoje żony.

No, może Marta Adamczyk niech żony nie wystawia (Marta musi się czuć jak Ryba w Radzie, jest tam jedyną kobietą. Czy Ryba czuje się jak Marta, nie wiemy, ale może… czasami…)

Gdyby Rysiek Poradowski wystawił żonę, głosowałbym na nią, choć jest z innego okręgu. Teraz można byle jak i byle co wpisywać do karty wyborczej: krzyżyk, gwiazdkę, odcisk palca. Nie zaleca się słów obelżywych, nawet jeśli się cisną na usta. To ja wpisałbym - lirycznie - serenadę dla żony Ryśka.

Taki Zenon Szewczyk ma drogę do Rady usianą fasolką. Jest też doktorem, znawcą gwary Lachów, co mu zbytnio nie pomaga. Co innego, gdyby był na przykład egzorcystą. Zaraz byśmy go wybrali do Parlamentu Europejskiego. Tam bardzo czekają na jakiegoś mistrza bredni, byle z Polski. Egzorcystów się u nas namnożyło. Liczą na etaty ministrów, a tymczasem pokątnie leczą świerzb.

Co mnie świerzbi, napiszę. Nie obejdzie się bez humoru i satyry. I tak właśnie chcemy tu opisywać przygody kampanii wyborczej. Proszę, nadsyłajcie najciekawsze filmy z przebiegu kampanii. Filmy, zdjęcia, anegdoty… na adres w[email protected]

Witold KalińskiDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)