Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 12 lipca. Imieniny: Brunona, Jana, Wery
20/09/2018 - 21:00

Ekipa Handzla już gotowa. Rybski jako gwiazda, wicewójt Chełmca jako sztabowiec

Nie było fanfar, balonów i konfetti. Podobnie jak podczas konwencji Jerzego Gwiżdża, było godnie i dostojnie, z odrobiną luzu w postaci muzycznej oprawy zespółu No Brothers. Tak wyglądała wyborcza konwencja Koalicji Nowosądeckiej, podczas której jej lider, Ludomir Handzel, zaprezentował kandydatów na radnych, którzy - jak mówił - są nowym podmuchem w Nowym Sączu

Sala sądeckiego Hotelu Panorama podczas konwencji wyborczej Koalicji Sądeckiej wypełniona była gośćmi i ponad trzydziestką kandydatów na radnych. Większość z nich to debiutanci, poza pięcioma osobami, które bez sukcesu startowały z Handzlowej ekipy w wyborach samorządowych cztery lata temu. Połowa to kobiety.

- To bardzo dobra, merytoryczna drużyna. Łączy nas to, że wszyscy jesteśmy bezpartyjni i nikt z nas nigdy nie zasiadał w ławach rady miejskiej-  prezentował kandydatów na miejskich rajców lider Koalicji i kandydat na prezydenta Ludomir Handzel. - To jest najlepszym dowodem na to, że jesteśmy nowym podmuchem w Nowym Sączu.  Zmienimy miasto tak, że wszyscy będziemy ponownie dumni z tego, że tutaj mieszkamy.

To poczucie dumy ma zmienić program Koalicji Nowosądeckiej. Wyborcze obietnice prezentowane przez Handzla posypały się jak z rękawa. 

Było o dostępie do darmowej komunikacji publicznej i darmowych parkingów, o zagospodarowaniu bulwaru nad Kamienicą, konieczności odnowienia sądeckiej starówki, która ma stać się miejscem prestiżowym. Były też zapewnienia o powstaniu nowych  miejskich  żłobków,  przedszkoli i placów zabaw, bezpiecznych drogach i osiedlach,  remontach dróg i budowie chodników, także o walce ze smogiem. 

- Nasze tezy programowe są przygotowane przez naszych ekspertów i kandydatów na radnych. Wszystko jest oparte na dokładnych wyliczeniach. Jesteśmy pewni, że można ten program wdrożyć. Zrobimy to, ponieważ wygramy te wybory - zagrzewał do walki swoją drużynę kandydat na prezydenta, zapewniając przy tym że kandydaci na radnych to najlepsi z najlepszych, fantastycznie przygotowani do walki o miejsca w radzie miejskiej.  

Czytaj też Jest nowa wyborcza afera. Koalicja Nowosądecka może trafić do sądu? 

- W swoich dziedzinach osiągnęli sukcesy i każdy z nich jest wart tego, żeby go wybrać na radnego -  mówił Ludomir Handzel, który o mandat radnego nie zamierza się ubiegać, bo - co podkreślał - dla niego liczy się tylko wygrana w wyborach prezydenta miasta.

 - Jesteśmy z różnych dzielnic. Mamy różne zawody. Ale łączy nas jedno. Chcemy wygrać te wybory. Chcemy, żeby to miasto nareszcie zaczęło żyć tak, jak na to zasługuje. Żeby to miasto było na sto procent.

Nie jestem wydumanym liderem - mówił o sobie Handzel. - Jestem tylko jednym z kandydatów, kandydatem na prezydenta Nowego Sącza i z pokorą podchodzę do swoich słabości i niedociągnięć. Ale jestem na czele tej drużyny, bo mam siłę poprowadzić ją do zwycięstwa.

Przywódca koalicyjnej drużyny mówił też o swoich słabościach.

- Niektórzy czynią mi zarzuty, że w tym co mówię,  jestem zbyt emocjonalny.  Tak. Są we mnie emocje, bo ja się w tym mieście urodziłem. Tu chodziłem do szkoły i tu wróciłem po studiach. Zależy mi na tym, żeby to miasto się rozwijało, żeby tutaj wracali sądeczanie i tutaj szczęśliwie  żyli. Jestem dumny z tego, że mieszkam w tym mieście i chciałbym się nim chwalić. Całą drużyną tego dokonamy - przemawiał Handzel.

Czytaj też Najpierw były nieśmiałe zaloty, teraz Zielińska i Handzel wzięli polityczny ślub

Jakie znane twarze trafiły na listę Koalicji?  O mandat radnego będzie walczył między innymi Radosław Stawiarz – szef Stowarzyszenia Kibiców Sandecji. Gwiazdą drużyny jest dyrektor pierwszego ogólniaka Aleksander Rybski, który był też gwiazdą konwencji.  

- Przywróćmy Sącz sądeczanom, to moje naczelne hasło - mówił Rybski. - Chodzi o to, żeby  młodzi ludzie stąd nie uciekali. Ilu naszych wspaniałych absolwentów wraca do Sącza? To niedobitki - ubolewał. -  Nie wracają, bo nie mają do czego. Zobaczmy jak wygląda centrum, czasem wstyd przechodzić ulicą.  

- Po pożarze na przełomie dziewiętnastego wieku całe centrum zostało odbudowane przez mieszkańców. To dowód, że potrafimy sami zrobić coś dobrego. Podkreślamy, że wszyscy jesteśmy bezpartyjni. Nie chcemy być sterowani z zewnątrz, bo my wiemy, co jest nam najbardziej potrzebne i wiemy, co zrobić, żeby nam się żyło lepiej.

To krótkie wystąpienie Aleksandra Rybskiego kandydaci i goście konwencji przyjęli gromkimi oklaskami.

W cieniu wydarzenia pozostawał wicewójt Chełmca, Atrur Bochenek, który - jak się okazuje - jest pełnomocnikiem  Komitetu Wyborczego Koalicji Wyborczej i szefem kampanii.

- Nie ma tu kolizji z pełnionym przeze mnie urzędem - zapewniał Bochenek. - Wszystko zostało uzgodnione z wójtem Stawiarskim. Mam jego zgodę.

W kuluarach szepce się, że wicewójt Chełmca  szykuje się - jeśli Handzel wygra wyborcza walkę o ratusz - na posadę wiceprezydenta Nowego Sącza . Czy mu się uda zamienić wieś na miasto okaże się za miesiąc, 21 października.

[email protected] fot. Jm 

Kandydaci do Rady Miasta Nowego Sącza Komitet Wyborczego Koalicji Nowosądeckiej

Okręg nr 1 – osiedla: Centrum, Helena, Kochanowskiego, Przetakówka, Stare Miasto, Zabełcze:
Krzysztof Ziaja, Mariusz Smoleń , Aleksander Rybski , Joanna Albrzykowska-Clifford, Piotr Mróz, Anna Berdysz, Katarzyna Nurek

Okręg  nr 2 – osiedla: Barskie, Chruślice, Falkowa, Gołąbkowice, Piątkowa, Westerplatte:
Maciej Prostko, Karolina Łukasik, Anna Skoczeń, Agnieszka Łobodzińska - Obrzut, Marcin Rojna, Nikodem Waśko, Joanna Otto

Okręg nr 3 – osiedla: Gorzków, Kilińskiego, Millenium, Nawojowska, Wojska Polskiego, Zawada
Krzysztof Krawczyk, Leszek Gieniec, Renata Seruga-Tokarz, Ryszard Uszko, Elżbieta Paniak-Szczepaniec, Sylwia Zalejski, Tomasz Dyda, Alina Orlof, Radosław Stawiarz

Okręg 4 – osiedla: Biegonice, Dąbrówka, Kaduk, Poręba Mała, Przydworcowe, Szujskiego, Wólki:
 Marta Poremba, Robert Berdychowski, Marta Sowa, Jakub Prokopowicz, Justyna Waśko, Aneta Grzegorzek, Robert Smoleń, Dariusz Izworski

Zobacz też: Dlaczego nie kandyduje Ryszard Nowak:

Tak wyglądała konwencja wyborcza Koalicji Nowosądeckiej na czele z Ludomirem Handzlem
Nie było fanfar, balonów i konfetti. Było godnie, dostojnie i w muzycznej oprawie zespołu No Brothers


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)