Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 2 kwietnia. Imieniny: Franciszka, Malwiny, Władysława
10/09/2018 - 10:45

Chełmiec: dlaczego Kuzak zrezygnował z kandydowania na wójta?

Stanisław Kuzak miał walczyć o fotel wójta gminy Chełmiec z poparciem Prawa i Sprawiedliwości. Dziś oficjalnie zrezygnował z kandydowania. Dlaczego?

- Moja rezygnacja ma ścisły związek z nasilającymi się zakusami określonych środowisk do wchłonięcia części gminy Chełmiec do miasta Nowego Sącza. Gmina Chełmiec jest moją „małą ojczyzną” gdzie ja i moja rodzina żyje, uczy się i pracuje - to fragment oświadczenia  Stanisława Kuzaka, radnego i sołtysa Chomranic.

 O tym, że Kuzak jest jedną z osób branych pod uwagę jako kandydat Prawa i Sprawiedliwości na stanowiska wójta pisaliśmy już na długo przed oficjalnym ogłoszeniem tej decyzji w publikacji Rafał Kmak wystartuje w wyborach wójta Chełmca. Zostanie pierwszym burmistrzem?

Kolejnym radnym, którego nazwisko przewijało się od początku w kontekście kandydata PiS jest Rafał Kmak. Tyle, że młody samorządowiec – ściśle związany z władzami Nowego Sącza a przede wszystkim z prezydentem Ryszardem Nowakiem - nie czekał na rozstrzygnięcia w sprawie partyjnej rekomendacji i zarejestrował własny komitet. Czy po rezygnacji Kuzaka jego notowania w szeregach Prawa i Sprawiedliwości wzrosną? Czy PiS udzieli mu oficjalnego poparcia? Nie wiadomo - odpowiedzialny za tworzenie list poseł Józef Leśniak jest akurat na zgromadzeniu Rady Europy.

Zobacz też: Chełmiec: wybory samorządowe 2018. Kto stanie do wyścigu o fotel wójta?

ES [email protected] Fot.: FacebookDziękujemy za przesłanie błędu