Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 21 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
31/08/2018 - 13:55

Gródek nad Dunajcem: Kto chce odebrać fotel wójta Tobiaszowi?

Józef Tobiasz, Piotr Jankowski i Józef Klimek – te trzy nazwiska pojawiają się na liście potencjalnych kandydatów w wyborach na fotel wójta gminy Gródek nad Dunajcem. Na dziś jednak pewny jest jedynie start obecnego wójta.

Obecny wójt Józef Tobiasz (piastuje to stanowisko od 2010 roku) staruje w tym roku z list KWW Józefa Tobiasza. Tak było też cztery lata temu, gdy o jego wygranej przesądziła dopiero druga tura, w której zmierzył się ze Stefanem Wolakiem z KWW Wspólna Gmina a wygrał zdobywając 2015 głosów czyli 62,31 procent poparcia.

Kolejna osoba, która pojawia się na giełdzie potencjalnych kandydatów, to Piotr Jankowski. W wyborach 2014 roku startował z KWW Sądecka Wspólnota Samorządowa i zdobył jedynie 312 głosów, najmniej z ówczesnych czterech kandydatów. Gdy pytamy go o wybory samorządowe 2018 odpowiada krótko: - Sprawa jeszcze jest otwarta.

Zobacz też: Gródek nad Dunajcem: jest absolutorium dla wójta Tobiasza

W kontekście tegorocznej walki o stanowisko wójta pojawia się też - nieoficjalnie - nazwisko obecnego przewodniczącego rady, czyli Józefa Klimka, który jednocześnie jest dyrektorem Wydziału Edukacji w Urzędzie Miasta w Nowym Sączu. Przy czym tej decyzji też nie udało nam się ostatecznie zweryfikować – Klimek przebywa obecnie za granicą.

Jeśli prawdopodobieństwo startu Klimka oprzeć na wynikach naszej sondy Gródek nad Dunajcem: Wybory samorządowe 2018. Który z radnych jest najlepszy? , to jest ono bardzo prawdopodobne. Przewodniczący rady zajmuje obecnie wysokie trzecie miejsce ustępując jedynie radnym Marcinowi Jasińskiemu i Mirosławowi Miłkowi.

Ale choć na terenie gminy Gródek nad Dunajcem zarejestrowano pięć Komitetów Wyborczych Wyborców, to ostateczną listę kandydatów na wójta poznamy dopiero po 17 września, czyli po zarejestrowaniu list kandydatów na radnych. Wtedy bowiem będzie wiadomo, który z komitetów może w ogóle swojego kandydata do dowodzenia gminą wystawić.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: archiwum sadeczanin.info / UG Gródek nad DunajcemDziękujemy za przesłanie błędu