Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 10 sierpnia. Imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca
22/10/2018 - 14:20

Mularczyk kontra Handzel. Walka o Nowy Sącz będzie wyczerpująca i trudna?

Oto oficjalne już wyniki pierwszej tury wyborów prezydenta Nowego Sącza. W szranki z Iwoną Mularczyk w drugiej turze wyborów samorządowych 2018 stanie Ludomir Handzel. Wszystko rozstrzygnie się zatem w niedzielę 4 listopada.

I wszystko jasne. W drugiej turze po prezydenturę Nowego Sącza do walki staną Iwona Mularczyk i Ludomir Handzel. W noc wyborczą, kiedy napływały wyniki z obwodowych komisji wyborczych, to właśnie ich zwolennicy głosowali najczęściej. Lekką przewagę odnotowała w końcu Iwona Mularczyk.

Kiedy było już niemal wiadomo, że zostaną rywalami, żadne z nich nie pokusiło się o ocenę przeciwnika. - Nie chcę tego komentować, dopóki nie będzie ostatecznych wyników - mówiła Iwona Mularczyk.

Na spekulacje na ten temat nie dał się też namówić Ludomir Handzel, który podkreślał, że w drugiej turze wyborów jest nastawiony na pozytywny przekaz swojej wizji rozwoju Nowego Sącza.

Dla Ludomira Handzla będzie to kolejna batalia w drugiej turze wyborów prezydenckich. Cztery lata temu o włos przegrał z Ryszardem Nowakiem. Zyskał jednak rozpoznawalność, która podczas tej kampanii była, jego ogromnym atutem.

Jaki będzie wynik tego starcia, trudno przewidzieć. Wielką zagadką pozostaje zachowanie tych wyborców, którzy głosowali na kandydatów związanych z prawicą - Jerzego Gwiżdża, Małgorzatę Belską i Krzysztofa Głuca. Iwona Mularczyk , jak sama przyznaje w tego rodzaju spekulacjach zachowuje ostrożność.

Czy z kolei Ludomir Handzel może liczyć na poparcie Koalicji Obywatelskiej? Cztery lata temu, choć szedł do wyborów jako kandydat niezależny, uzyskał, choć nie zostało to przypieczętowane formalnym porozumieniem, poparcie Platformy Obywatelskiej.

Ci, którzy prezydenckie wybory przegrali mogą już odpoczywać. Dla Iwony Mularczyk i Ludomira  Handzla rozpoczął się kolejny etap kampanii.

Lider Koalicji Obywatelskiej Leszek Zegzda podczas wyborczego wieczoru stwierdził, że ci, którzy znajdą się w drugiej turze, muszą się nastawić na to, że walka o fotel prezydenta Nowego Sącza będzie wyczerpująca i trudna. 

Oficjalne wyniki pierwszej tury wyborów:

Iwona Mularczyk: 10 373 głosy
Ludomir Handzel: 9 435 głosów
Krzysztof Głuc: 7 553 głosy
Leszek Zegzda: 5 836 głosów
Małgorzata Belska: 1 954 głosy
Jerzy Gwiżdż: 1 006 głosów
Rafał Skąpski: 437 głosów

Do drugiej tury wyborów wchodzi więc Iwona Mularczyk i Ludomir Handzel. Co z pozostałymi kandydatami? Leszek Zegzda i Krzysztof Głuc zdobyli mandaty radnych Nowego Sącza. Podobnie zresztą Iwona Mularczyk...

Zobacz też: Wyborcza noc Iwony MularczykDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)