Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 21 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
27/09/2018 - 11:25

Nie dajemy. Korzenna: PiS ma swojego kandydata na wójta. To Wojciech Wideł

Już wiadomo kto zmierzy się z wójtem Leszkiem Skowronem. Swojego kandydata na stanowisko wójta wystawił PiS. To Wojciech Wideł, zastępca kierownika Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Nowym Sączu.

- Pan Wojciech Wideł jest osobą bardzo przedsiębiorczą, kreatywną, konsekwentną z bardzo szerokim a co najważniejsze perspektywicznym spojrzeniem na problemy swojej gminy. Potrafi wskazać jej mocne i słabe punkty - rekomenduje kandydata poseł Józef Leśniak odpowiedzialny za tworzenie list PiS w naszym regionie.

- Jest rozpoznawalny i szanowany wśród miejscowej społeczności. Jednocześnie jako zastępca kierownika Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa doskonale zna problemy rolników w naszym regionie a nie zapominajmy, że  gmina Korzenna jest właśnie gminą rolniczą - uzupełnia.

A jak sam kandydat chce przekonać do siebie mieszkańców? Po pierwsze chce utworzyć Budżet Obywatelski Gminy Korzenna, by włączyć mieszkańców do decydowania o tym, jak będą inwestowane gminne pieniądze. – Dzisiaj mamy jedynie fundusz sołecki, który czasem nie wystarcza nawet na załatwienie wszystkich bieżących potrzeb – mówi Wojciech Wideł w rozmowie z Sądeczaninem.  

Zobacz też: Chełmiec: jest czwarty kandydat na wójta. To Zbigniew Leśniak

Kandydat PiS chce też zrewolucjonizować sposób realizowania inwestycji infrastrukturalnych.

- Razem z mieszkańcami chcę stworzyć program rewitalizacji naszej infrastruktury drogowej.  To oni wiedzą najlepiej, z codziennego życia, które miejsca na mapie naszej gminy są niebezpieczne i wymagają interwencji w pierwszej kolejności.

Wideł uważa również, że trzeba jak najszybciej zająć się sprawą komunikacji a przede wszystkim transportu publicznego. Stworzyć sieć przystanków i rozkładów jazdy, które odpowiadają rzeczywistym potrzebom lokalnej społeczności. Autobusy muszą jeździć dłużej i funkcjonować również w weekendy. – Wielu naszych mieszkańców pracuje w Nowym Sączu i innych miastach poza gminą Korzenna. Wszyscy muszą mieć czym wrócić do domu i ci, co pracują do godziny 15 i ci, co pracują w systemie zmianowym i wracają późnym wieczorem. To samo dotyczy naszej młodzieży, która studiuje, uczy się, chodzi na zajęcia dodatkowe poza Korzenną.

Kontrkandydat obecnego wójta chce otworzyć gminę na potrzeby młodych ludzi również w innych dziedzinach funkcjonowania gminy. 

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: archiwum Wojciecha WidłaDziękujemy za przesłanie błędu