Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 czerwca. Imieniny: Aliny, Anety, Benona
16/10/2018 - 12:15

Nowy Sącz: czynsz z wyborczą wkładką. Miejska spółka na tym zarabia?

W miniony czwartek mieszkańcy bloków administrowanych przez należące do miasta Sądeckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, wraz z książeczką czynszową otrzymali program wyborczy KW Krzysztofa Głuca. STBS na tym zarabia?

- Aż mnie podniosło, gdy wczoraj wyciągnąłem ze skrzynki pocztowej książeczkę mieszkaniową z doczepioną ulotką wyborczą KWW Krzysztofa Głuca „Wybieram Nowy Sącz” – denerwuje się nasz czytelnik, mieszkaniec jednego z bloków znajdujących się w zasobach STBS przy ul. Malczewskiego.

Zobacz też: Nowy Sącz: ile spółdzielnia Grodzka zarobi na kampanii wyborczej?

– Mam pytanie: czy komitet wyborczy zapłacił STBS za kolportowanie tej reklamy? Jako mieszkaniec miasta chciałbym to wiedzieć. Jeśli ta usługa została zapłacona i jest na to faktura, to OK. Jeśli nie, to moim zdaniem nieładnie wykorzystywać w taki sposób służby podległe ratuszowi.

Prezes Maciej Kurp swoje wyjaśnienia zaczyna od tego, że STBS wydał zgodę wszystkim komitetom wyborczym w mieście - bez wyjątków - na rozwieszenie banerów wyborczych na terenie administrowanych przez towarzystwo.

- Nieodpłatnie, ale pod warunkiem, że po sobie dokładnie posprzątają - podkreśla.

- Natomiast jeśli chodzi o kolportaż ulotek wyborczych, to przeprowadziliśmy go na podstawie standardowej umowy o świadczeniu usług, Oczywiście odpłatnie. Komitet Wyborczy Krzysztofa Głuca jest jedynym, który taką usługę u nas zamówił - odpowiada bezpośrednio na pytanie czytelnika prezes Kurp.

ES [email protected], IM, Fot.: Czytelnik

Zobacz także w tej kategoriiDziękujemy za przesłanie błędu