Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
29/08/2018 - 15:45

Rytro: Rapacz znów chce powalczyć z Wnętrzakiem? Kotarba też w pełnej gotowości

Na wyjątkowo gorące zapowiadają się wybory samorządowe 2018 w gminie Rytro. Do gry o fotel wójta przystępują: obecny wójt Władysław Wnętrzak, jego zawołany adwersarz Mirosław Rapacz i radny, któremu Rytro zawdzięcza rewolucję w tegorocznym budżecie gminy czyli Jan Kotarba.

Jan Kotarba swój start w wyborach zadeklarował już na początku lipca i cieszy się poparciem radnych opozycji a ta jest w większości - w 2014 roku Kotarba wszedł do rady z KWW Jana Kotarby i zgodnie z zapowiedzią i tym razem startuje spod własnego szyldu.

O jego planach pisaliśmy w publikacji: Rytro: to będzie starcie! Wnętrzak vs Kotarba w wyścigu o fotel wójta

Swój Komitet Wyborczy Wyborców zarejestrował również Marian Rapacz, który w wyborach 2014 musiał ustąpić pola Władysławowi Wnętrzakowi a rok wcześniej, w 2013 roku próbował – też bez powodzenia –usunąć wójta ze stanowiska za pomocą referendum. W głosowaniu wzięło udział tylko 348 osób z 2981 uprawnionych a 1139 wymaganych by głosowanie było uznane za ważne.

Referendalną gorączkę poprzedziły doniesienia do prokuratury na wójta i na część radnych związane z rzekomym przekroczeniem uprawnień i niedopełnieniem obowiązków służbowych oparte na wynikach kontroli Regionalnej Izby Obrachunkowej. Ale ostatecznie sprawa została umorzona.

W wyborach samorządowych 2014 Rapacza popierał PiS.

Zobacz też: Rytro: Mieszkańcy zdecydowali, co dalej z wójtem

Z kolei sam wójt wystartuje – tak ja to ma miejsce nieprzerwanie od 1998 roku – z list KWW Społeczny Komitet Wyborczy w Rytrze. Jeśli wygra, będzie to jego szósta kadencja.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu