Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 lipca. Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego
11/10/2018 - 09:30

Są pomysły na Miasteczko Multimedialne! "[WIDEO]

Środki wydane na budowę sądeckiego Parku Technologicznego MMC Brainville to ponad 110 mln zł. Sam sprzęt multimedialny, który znajduje się w obiekcie kosztował prawie 23 mln zł! – Możliwości tego miejsca powinny zostać mądrze wykorzystane. Mam pomysł jak to zrobić – mówi dr Krzysztof Głuc.

– Nie wolno nam zmarnować tych publicznych pieniędzy. Musimy wykorzystać ten potencjał dla Nowego Sącza i jego mieszkańców – zaznacza Krzysztof Głuc.

Kandydat na prezydenta Nowego Sącza chce stworzyć w MMC Brainville – Sądeckie Centrum Wiedzy. Wielofunkcyjny ośrodek z biblioteką tradycyjną i multimedialną ma służyć sądeczanom. W obiekcie mają znajdować się nowoczesne pracownie przedmiotowe oferujące bezpłatne specjalistyczne zajęcia dla dzieci i młodzieży oraz pracownie kreatywności. W planach jest stworzenie tam miejsca, w którym każdy mieszkaniec będzie miał możliwość skorzystania z zaawansowanych programów komputerowych, zdobycia nowych umiejętności oraz wejścia w świat cyfrowy. Najmłodsi będą mieli możliwość poszerzyć komputerowe pasje i mądrze korzystać z Internetu.

Cały program Krzysztofa Głuca jest dostępny na:www.krzysztofgluc.pl

Drugim pomysłem na wykorzystanie potencjału obiektu jest stworzenie w nim centrum obsługi biznesu. Tzw. centra outsourcingowe znajdują się już prawie we wszystkich większych miastach w Polsce. Coraz częściej są one lokowane również w mniejszych miastach na terenie, których znajdują się uczelnie wyższe.

– Jako dyrektor Małopolskiej Szkoły Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie współpracuję bezpośrednio z 24 firmami o globalnym zasięgu. Między innymi: IBM, Philip Morris, czy Hitachi. Firmy, które mają centra obsługi biznesu w Krakowie. Naturalnym etapem będzie rozszerzanie ich działania na mniejsze ośrodki, na przykład takie jak Nowy Sącz – przekonuje Krzysztof Głuc. – Nasze miasto ma do zaoferowania bardzo dobre warunki: odpowiednią kadrę oraz przestrzeń do rozwoju – dodaje.

Warunkiem realizacji tych projektów jest przejęcie przez Miasto Nowy Sącz obiektu na własność oraz uzyskanie społecznej akceptacji dla przedłożonych propozycji.

Czytaj także:

o mieszkańcy zdecydują o najważniejszych sprawach w Nowym Sączu

Kiedy odpoczywa? Chyba w pracy, bo to najbardziej lubi

Zmiana godzin pracy Urzędu Miasta. Czynny do godz. 18

Mieszkańcu sądeckiego osiedla, to dla Ciebie ważna sprawa!

Krzysztof Głuc, kandydat na prezydenta, zachęca do sięgania po szczyty

Ten kandydat jest przygotowany do pracy w samorządzie

Artykuł sponsorowany

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


lipcowy miesięcznik

Najczęściej Czytane ________________________________________________________________________________________________________________________________________________