Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 maja. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana
25/09/2018 - 09:30

SLD chce się pozbyć Kazimierza Sasa

Rada Powiatowa SLD w Nowym Sączu wszczęła procedurę usunięcia Kazimierza Sasa z szeregów Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Przypomnijmy, że Kazimierz Sas w połowie września  br. podjął decyzję, że w nadchodzących wyborach wystartuje nie z list pod szyldem SLD - Lewica Razem, a z komitetu Krzysztofa Głuca.

Czytaj też Jest nowa wyborcza afera. Koalicja Nowosądecka może trafić do sądu?

Wczoraj dziennikarze zostali poinformowani o decyzji Rady Powiatowej SLD w Nowym Sączu. Stanisław Kaim, który przewodniczy miejskim strukturom SLD przyniósł uchwałę Zarządu Powiatowego SLD w Nowym Sączu. - Procedura w SLD jest dość długa, ale rozpoczęliśmy proces - mówił Kaim o wniosku, który został skierowany do Zarządu Wojewódzkiego SLD o zawieszenie w prawach członka partii Kazimierza Sasa. To będzie skutkowało wykluczeniem z szeregów partii.

Czytaj też Szef sądeckiej SLD buziaczki dziennikarzom przesyła

ak zaznaczył Kaim, to Kazimierz Sas jest beneficjentem lewicy, dzięki swoim zasługom, ale też w wielu przypadkach zaangażowaniu, poświęceniu i pracowitości wielu członków SLD. Z uzasadnienia uchwały wynika także, że Rafał Skąpski, kandydat na prezydenta Nowego Sącza, zawiadomił to gremium o decyzji wykreślenia  Kazimierza Sasa ze składu swego Komitetu Wsparcia. Decyzja w sprawie Kazimierza Sasa ma zapaść w ciągu najbliższych dni.

Zapytaliśmy o komentarz Kazimierza Sasa. Nie wiedział o rozpoczęciu wobec niego procedury. - Oczywiście spotkam się z władzami partii, jak zostanę zaproszony - skomentował krótko Kazimierz Sas. - Wtedy będę wyjaśniał po kolei.

[email protected], Fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu