Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
13/10/2019 - 23:50

PiS ma wyborcze zwycięstwo w kieszeni. Poseł Jan Duda też wchodzi do Sejmu

PiS ma już zwycięstwo w kieszeni, tak wynika z badania exit poll. Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego będzie rządzić samodzielnie. Ta radość w sądeckiej drużynie PiS miesza sza się z niepewnością. Na razie nie wiadomo, kto z dwudziestoosobowej ekipy, która wystartowała po mandat dostanie się do Sejmu. Na wyrok wyborców oczekiwał też poseł Jan Duda. Okazało się, że zdobył mandat.

Myślę, że możemy liczyć na osiem  miejsc w Sejmie – mówi w pierwszym gorącym komentarzu poseł Jan Duda. - Dwanaście osób nie uzyska upragnionego mandatu. Tak to jest jeżeli ordynacja dopuszcza podwójne obstawienie miejsc.  Czy czekam z niepokojem?

Zawsze jest niepokój. Do końca nic nie jest przesądzone. Wszystko będzie jasne, jak Państwowa Komisja Wyborcza ogłosi wyniki wyborów i wtedy wszystko będzie jasne - mówił poseł Jan Duda w niedzielę. A w poniedziałek okazało się, że ponownie zdobył mandat  w Sejmie. Poniżej wyniki PKW wyborów w okręgu nr 14 w wyborach parlamentarnych 2019.

Jan Duda - wyniki wyborów 2019 PKW

Czytaj też Wyniki wyborów parlamentarnych 2019 na Sądecczyźnie: komentarze, opinie, liczby 

[email protected] fot. Jm

Wielu polityków PiS w noc wyborczą zebrało się w biurze poselskim Jana Dudy
Posłowie Jan Duda, Wiesław Janczyk, marszałek województwa Witold Kozłowski, kandydaci z listy PiS i wielu zwolenników Prawa i Sprawiedliwości noc wyborczą spędziło przy Jagiellońskiej:


Dziękujemy za przesłanie błędu