Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 2 lipca. Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana
16/11/2019 - 16:15

Rok samorządu: burmistrz Bobowej Wacław Ligęza o kolejnej kadencji

Wacław Ligęza to jeden z najbardziej doświadczonych samorządowców. Funkcję burmistrza Bobowej pełni już po raz piąty, na rzecz mieszkańców pracuje już ponad siedemnaście lat. Czy doświadczenie idzie w parze z realizacją obietnic wyborczych i interesów wyborców? Burmistrz Bobowej opowiedział nam o swojej kolejnej kadencji.


 

Z czym sobie pan jeszcze przez ten rok  nie poradził, co okazało się najtrudniejsze?
Z przyczyn niezależnych od gminy następują opóźnienia w realizacji zaplanowanych zadań, a związane to jest z oczekiwaniem na ogłoszenie naboru do  programów, do których  samorząd jest przygotowany i może składać wnioski o dofinansowanie.  

Które z wyborczych obietnic już udało się zrealizować?
Od 17 lat sukcesywnie realizuję program wyborczy, którego celem jest wspólne dobro, aby mieszkańcom gminy Bobowa żyło się lepiej i bezpieczniej. Z mojej oferty programowej  na kadencję 2018-2023 ponad  połowa zadań już została zrealizowana.

Jakie będą pańskie priorytety na najbliższe cztery lata? Czy zmieniły się wobec pierwotnych założeń?
Priorytetem będą zadania zawarte w programie wyborczym. Gdy pojawią się nowe możliwości to staram się z nich korzystać. Przykładem może być wdrożenie elektro mobilności w naszej gminie. Kupujemy zeroemisyjny autobus elektryczny i tworzymy dla niego stanowisko ładowania, gdyż kierunek ten idzie z duchem czasu, jest nowatorski, rewolucyjny i przede wszystkim proekologiczny.

Jak pan ocenia współpracę z radnymi?
- Współpracę z radnymi oceniam bardzo dobrze. Radni wspierają moje działania oczekiwane przez mieszkańców. Dzięki zgodnej współpracy z  Radą Miejską  następuje intensywny rozwój gminy.

Czy mając doświadczenia tego roku podjąłby pan ponownie decyzję o starcie w wyborach?
- Tak. Powierzona mi po raz piąty funkcja Burmistrza Bobowej jest dla mnie wyróżnieniem, ale również wielkim zobowiązaniem do dalszej pracy na rzecz społeczności gminy Bobowa. W  wyborach w 2018 roku udzielone mi poparcie  prawie 83% jest wyrazem akceptacji dotychczasowych moich działań na rzecz rozwoju gminy  i poprawy warunków życia mieszkańców.

Paweł Swarlik, fot. Gmina BobowaDziękujemy za przesłanie błędu

Aktywnie w Małopolsce