Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 czerwca. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
14/10/2019 - 15:55

Andrzej Skupień, lider listy Konfederacji, otarł się o mandat w wyborach 2019

Andrzej Skupień, lider listy Konfederacji mówi w rozmowie z "Sądeczaninem", że bazując na wynikach frekwencji, która przerosła najśmielsze oczekiwania, jest umiarkowanie zadowolony z wyniku.

Andrzej Skupień. Fot. Sadeczanin.info

- Poczekajmy. Znamy na razie wyniki exit pools, ale jeśli się utrzymają, oznacza to, że w porównaniu z wyborami do Parlamentu Europejskiego, nastąpił wzrost poparcia dla Konfederacji o pół miliona głosów, co dawałoby im łącznie 1,2 miliona - mówił w niedzielę Andrzej Skupeń, komentując dla "Sądeczanina"wyniki wyborów parlamentarnych 2019.

Na ile ogólnopolskie wyniki przełożą się na mandaty w okręgu nr 14? - pytamy. -  Okręg nr 14 jest wyjątkowy, bo odznacza się bardzo wysoką frekwencją i nierównomiernym poparciem dla PiS. - mówi Andrzej Skupień. - Ale jeśli PiS otrzyma 8 mandatów, Koalicja Obywatelska jeden, to walka o dziesiąty rozegra się między mną, Jakubem Bocheńskim a Urszulą Nowogórską - przewidywał Andrzej Skupień.

Andrzej Skupień: wyniki wyborów 2019 do Sejmu PKW
Jakie wyniki osiągnął Andrzej Skupień w wyborach do Sejmu 2019? Według danych PKW niemal otarł się o mandat. Otrzymał 12889 głosów w sześciu powiatach wchodzących w skład okręgu nr 14. 

Zobacz także w tej kategoriiDziękujemy za przesłanie błędu