Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 czerwca. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
02/10/2019 - 18:15

Grażyna Cempa-Pulit: nie boi się pracy. Działa dla drugiego człowieka

„Zawsze działam dla drugiego człowieka” – to hasło wyborcze Grażyny Cempy – Pulit, kandydatki Lewicy, która zdecydowała się na start w tegorocznych wyborach parlamentarnych. Kandydatka idzie do Sejmu po mandat posłanki z ósmego miejsca.

Grażyna Cempa – Pulit jest znana postacią w sądeckim sporcie, nauczycielką wychowania fizycznego, trenerką. Przyszłych wyborców zapewnia, że nie boi się pracy i zawsze ma na uwadze dobro ludzi. Co chce zdziałać w Sejmie? Kandydatce startującej do Sejmu z listy Lewicy zadaliśmy kilka pytań.

Dlaczego startuje Pani w wyborach do Sejmu, dlaczego chce zostać posłem?
- Zawsze działałam dla drugiego człowieka. Mojemu sercu bliskie są przede wszystkim edukacja i sport. Myślę, że moja praca i doświadczenie mogą być bardzo przydatne. Będąc posłem miałabym większy wpływ na decyzje dotyczące rozwoju sportu i oświaty w naszym kraju.

Co jest według Pani obecnie największym wyzwaniem dla polskich polityków?
- Chyba to, aby zapanowała zgoda, żeby wszyscy pracowali dla ludzi i naszej ojczyzny, nie ważne z jakiej są opcji politycznej. Uważam, że każdy powinien mieć na uwadze dobro drugiego człowieka i z każdym umieć współpracować. Pamiętać o opiece nad ludźmi chorymi, starszymi i dziećmi.

Jak ocenia Pani swoje szanse na mandat?
- Mam dużo znajomych, koleżanek, kolegów byłych uczniów. Gdyby wszystkie osoby, które mnie znają postawiły na mnie, to razem osiągnęlibyśmy sukces.

Co jest dla Pani najtrudniejsze w kampanii wyborczej?
- Nie są przedstawiane sylwetki wszystkich startujących. Co robili, co robią. To teraz jest ważne.

Czy ma Pani doświadczenie samorządowe, czy działała Pani społecznie?
- Pracowałam jako nauczyciel wychowania fizycznego w sądeckich szkołach: Szkole Podstawowej nr 13, Gimnazjum nr 4, Zespole Szkół nr 4, a ostatnio jako kierownik Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego organizując zawody sportowe dla młodzieży.

Oczywiście działałam również społecznie. Byłam prezesem STS Sandecji, prezesem TZPS w Nowym Sączu, ławnikiem Sądu Okręgowego w Nowym Sączu, członkiem Zarządu Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego w Krakowie. Wymienię też kilka innych moich funkcji: członek Komisji Rewizyjnej Okręgu ZNP w Krakowie, przewodnicząca Rady Powiatu OPZZ w Nowym Sączu i członek Prezydium Małopolski OPZZ w Krakowie.

Rozmawiała Iga Michalec, fot. arch. prywatne kandydatki.

Zobacz także w tej kategoriiDziękujemy za przesłanie błędu