Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 29 lutego. Imieniny: Antoni, Oswalda, Romana
06/10/2019 - 03:05

Jagny Marczułajtis-Walczak pomysł, z którego skorzystało 25 tysięcy dzieci

- Cieszę się, że ten pomysł chwycił i jest kontynuowany w Małopolsce - mówi poseł Jagna Marczułajtis-Walczak. - Dzięki temu skorzystało z niego już ponad 25 tysięcy dzieci, a tej zimy znów się zacznie. O co chodzi?

- Gdy dostałam propozycję kandydowania do Sejmiku Województwa Małopolskiego od razu zastrzegłam, że nie chcę tylko zbierać głosy dla listy, ale jeśli startuję, to po to, by się do sejmiku dostać i coś sensownego w nim robić - wspomina poseł Jagna Marczułajtis-Walczak początki swej przygody z polityką na szczeblu samorządu. - Marek Sowa, który został wtedy marszałkiem, do dziś śmieje się z tego, jak na niego wtedy naskoczyłam - uśmiecha się posłanka. - Ale tak już mam, gdy w coś wchodzę, robię to na 150 procent.

Jagna Marczułajtis-Walczak do sejmiku została wybrana i jako nowa radna, olimpijka, utytułowana sportsmenka, wymyśliła akcję "Jeżdżę z głową". Sama była wychowana w Poroninie, jako dziecko chodziła do szkoły sportowej i szkoły mistrzostwa sportowego. - W Małopolsce mamy tak wspaniałe warunki do jazdy na nartach, że przykro było patrzeć jak niewielu uczniów z tego korzysta. Ale tak jakoś jest, potwierdzają to nawet wyniki badań, że kto mieszka najbliżej, z tych dobrodziejstw mało ma pożytku - mówi. 

Zobacz też: Debata "jedynek" w auli nowosądeckiego PWSZ. Co mówiła poseł Marczułajtis?

Radna Marczułajtis-Walczak postanowiła to zmienić i opracowała program nauki jazdy na nartach dla dzieci z małopolskich szkół. Nie tylko jazdy, ale przede wszystkim jazdy bezpiecznej, nauki zachowania na stoku. Oczywiście, każde dziecko miało jeździć w kasku. Opisany projekt stał się zresztą pracą dyplomową radnej na studiach managerskich (zarządzanie organizacjami sportowymi), które podjęła na UJ.

- Uczniowie z 42 gmin województwa małopolskiego będą uczestniczyć w nauce jazdy na nartach i snowboardzie - wpisała radna Marczułajtis na swoim facebookowym profilu w styczniu 2015 roku. - Wszystkim uczestnikom życzę dobrej zabawy i korzystania z uroków zimy w sposób aktywny - dodała. I tak jest do dziś. Już 25 tysięcy dzieci z Małopolski skorzystało z programu "Jeżdżę z głową". ([email protected])

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020