Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 11 lipca. Imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi
18/09/2019 - 23:55

Jarosław Kaczyński w Nowym Sączu. W niedzielę otworzy wyborczą konwencję PiS

O niedzielnej wizycie Jarosława Kaczyńskiego w Nowym Sączu poinformowali posłowie PiS podczas środowej konferencji prasowej. Kandydaci do Sejmu i Senatu z list Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr 14 zaprezentowali także swój program.

kandydaci PiS w wyborach do Sejmu i Senatu 2019 okręg 14
- Trwa kampania wyborcza, wszyscy nasi parlamentarzyści aktywnie uczestniczą w spotkaniach w swym okręgu wyborczym - mówił poseł Arkadiusz Mularczyk. - Chciałbym też poinformować, że w najbliższą niedzielę do Nowego Sącza przyjedzie prezes PiS, pan Jarosław Kaczyński, odbędzie się konwencja wyborcza z udziałem również pani europoseł Beaty Szydło. Prawo i Sprawiedliwość zaprezentuje swój program dla naszego regionu, zostaną także zaprezentowani wszyscy kandydaci z list Prawa i Sprawiedliwości.

- Niemal w stu procentach zrealizowaliśmy nasze deklaracje z 2015 roku, zwłaszcza wielkie projekty socjalne, gospodarcze i dotyczące infrastruktury. Widzimy, że w wielu obszarach podnosi się poziom życia obywateli - mówił Arkadiusz Mularczyk i przypomniał punkty programu PiS, o których podczas ostatniej konwencji wyborczej tej partii mówił Jarosław Kaczyński. Kluczem do dalszego polepszania standardów życia ma być stopniowy wzrost płacy minimalnej do kwoty 4 tysięcy złotych w 2023 roku. Jak zapewniał, nie odbędzie się to ze szkodą dla przedsiębiorców, którym PiS zaproponował niższy ZUS i niższe podatki. Kolejnymi, najważniejszymi elementami programu partii na najbliższe lata jest trzynasta i czternasta emerytura oraz dopłaty dla rolników.

Prezentację kandydatów otworzył Wiktor Durlak, starający się o mandat senatora. - To młody, dynamiczny polityk nowego pokolenia, bardzo dobrze przygotowany i wykształcony - tak Wiktora Durlaka zaprezentował poseł Mularczyk. - Obecnie Wiktor jest radnym powiatowym. Liczymy, że zdobędzie mandat i wszyscy go w tym wspieramy - zapewniał. Sam Wiktor Durlak, mówiąc o sobie, zacytował słowa Gandhiego: najpierw cie ignorują, potem się z ciebie śmieją, potem z tobą walczą i na końcu zwyciężasz. Dziennikarzom przekazał pisemną rekomendację, jaką dostał od Jarosława Kaczyńskiego.

- Pracujemy w jednej drużynie, ale każdy ma swoją specjalizację - mówił o kandydatach i obecnych parlamentarzystach poseł Jan Duda, którego parlamentarna aktywność dotyczyła zwłaszcza spraw bezpiecznej i zdrowej żywności. - W tej kadencji zrobiliśmy bardzo dużo. Wiele dobrych zmian przyniosła ustawa o przetwórstwie i sprzedaży detalicznej przez rolników. Skróciliśmy drogę żywności z pola na stół, otwierając rolnikom ścieżkę dodatkowych dochodów. Stwarzamy warunki produkcji zdrowej żywności, przyjęliśmy też ustawę praktycznie uniemożliwiającą uprawę w Polsce żywności modyfikowanej genetycznie. Wszystko to daje szansę na poprawę jakości życia na wsi i daje konsumentom szanse na zdrową żywność.

Poseł Anna Paluch podkreślała że bez czystego powietrza i czystej wody nie można mówić o europejskim standardzie życia. Zwłaszcza na Sądecczyźnie i Podhalu, gdzie Polacy zwykli przyjeżdżać na odpoczynek. - W minionej kadencji Sejmu ponad 31 projektów ustaw dotyczyło prób poprawy jakości środowiska. Ukróciliśmy radykalnie problem płonących wysypisk, walczymy z porzuconymi odpadami, radykalnie zwiększyliśmy kompetencje inspekcji ochrony środowiska, 103 miliardy złotych przeznaczyliśmy na program "Czyste powietrze" z dofinansowaniem od 30 do 90 procent. Poseł przypomniała też pilotażowe programy powiatowego ciepłownictwa, rozwoju geotermii i wsparcia rozwoju sieci wodociągów i kanalizacji poza aglomeracjami, przebudowę 9 tys. km linii kolejowych, fundusz dróg samorządowych i wart ponad 130 mld zł program budowy sieci dróg krajowych. W tym programie poseł Anna Paluch widzi szansę na budowę nowej "sądeczanki". - Budowę "sądeczanki" zaczynamy od budowy mostu w Kurowie - zapewniła.

- Mnóstwo kłamstw wylało się ostatnio z prasy i internetu na temat składek ZUS - mówiła poseł Barbara Bartuś. - Nieprawdą jest, że te składki podwyższamy. Są koniecznością, ale Prawo i Sprawiedliwość pilnuje, żeby były możliwe do udźwignięcia. Dotrzymamy obietnicy 13 i 14 emerytury, podnosimy też stopniowo świadczenia. Najniższa emerytura wzrosła najpierw do tysiąca złotych , potem do 1,1 tysiąca zł i ten ruch w górę będzie trwał. 

Poseł Elżbieta Zielińska zabrała głos w sprawach punktów programu PiS przeznaczonych dla ludzi młodych. - Przełomowy jest zerowy PIT dla osób do 26 roku życia. To alternatywa dla wyjazdów w poszukiwaniu pracy za granicą. Dla jeszcze młodszych poprawiamy infrastrukturę sportową, oferujemy wyprawkę szkolną, dbamy o rodziny, by rodziło się więcej dzieci. Każda inwestycja w dzieci i ludzi młodych to inwestowanie w naszą przyszłość - uważa poseł Zielińska.

- Rząd PiS zrealizował bardzo ambitne obietnice, z jakimi szedł do ostatnich wyborów - przypomniał poseł Wiesław Janczyk, który przez dwa lata uczestniczył w pracach resortu finansów, który zapewnił pieniądze na realizację programu wyborczego z 2015 roku. - Trzeba było przygotować ponad 100 projektów ustaw i wydać 3 tysiące rozporządzeń - przypominał. - Chcemy, by Polacy zarabiali coraz więcej - 3 tysiące zł do końca 2020 roku i 4 tysiące do końca 2023 roku. To możliwe - zapewniał poseł Janczyk. - Gospodarka rozwija się i pędzi w najwyższym w Europie tempie 4,5 proc. wzrostu PKB. Praca w Polsce powinna być przez pracodawcę szanowana, nie chcemy konkurować jedynie poziomem płac, a przede wszystkim jakością i technologiami. Janczyk mówił też o też o najnowszej inwestycji - obwodnicy Limanowej, mogącej kosztować ok. 300 mln zł.

Spośród kandydatów na posła głos zabrał Grzegorz Biedroń. - Od 1992 roku działam jako samorządowiec, już czwartą kadencję reprezentuję swój okręg w Sejmiku Województwa Małopolskiego - przypomniał. I właśnie w doskonałej współpracy z samorządami, wspieraniu straży pożarnej, kół gospodyń wiejskich widzi też nową jakość rządów PiS. - To kolejny dobry powód, by głosować na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości - uważa Biedroń. - Do tej pory mieszkańcy południowej Małopolski wspierali zmiany w Polsce i teraz, dzięki temu, w jeszcze większym stopniu mogą korzystać z inwestycji i wsparcia polskiego rządu. 

Parlamentarzyści PiS wspólnie zaapelowali do wszystkich komitetów wyborczych o powściągnięcie emocji i powstrzymanie się od niszczenia materiałów wyborczych. - Takie zachowania były widoczne w wyborach samorządowych, nasiliły się w trakcie kampanii do Parlamentu Europejskiego i osiągnęły obecnie apogeum - mówił Arkadiusz Mularczyk. - Na masową skalę niszczone są bannery i plakaty. Apelujemy do mediów o nagłaśnianie takich przypadków i do policji o skuteczne ściganie sprawców. (TK)

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)