Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 6 czerwca. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
13/10/2019 - 18:55

Królowa Górna i Jamnica - najniższa frekwencja wyborcza w gminie Kamionka Wielka

W Starym Sączu najwyższą frekwencję na godzinę 12. Odnotowano w Skrudzinie. A ilu mieszkańców już zagłosowało w dzisiejszych wyborach parlamentarnych w gminie Kamionka Wielka?

Zobacz też: Skrudzina bije rekord frekwencji w gminie Stary Sącz. Ilu już zagłosowało?

Jak informuje sekretarz gminy Małgorzata Antkiewicz – Wójs do godziny 12. stawiło się przy urnach w sumie 29,21 procent wszystkich uprawnionych do głosowania w gminie Kamionka Wielka. Najwyższą frekwencję na tę godzinę odnotowano w Boguszy - 35 procent i w obwodzie nr 8 w jednej z komisji w Kamionce Wielkiej - 33 procent. Dość opieszale z obowiązku wyborczego wywiązują się do tej pory mieszkańcy sołectwa Królowa Górna głosujący w obwodzie nr 3, gdzie zagłosowało do południa jedynie 23 procent uprawnionych.

Kolejne wyniki cząstkowe a propos frekwencji z terenu gminy Kamionka Wielka znane będą po godzinie 17.

Aktualizacja. Do godziny 17 w Kamionce Wielkiej zagłosowało 60 procent uprawnionych, w Mystkowie - 57 procent, w Królowej Górnej - 53 procent, w Jamnicy - 53 procent, w Mszalnicy - 60 procent, w Boguszy - 58 procent, w Królowej Polskiej - 56 procent, Kamionka Wielka - 55 procent. W całej gminie Kamionka Wielka głos w wyborach parlamentarnych 2019 zagłosowało już 56,9 procent.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu