Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 czerwca. Imieniny: Aliny, Anety, Benona
04/10/2019 - 14:35

Marta Adamczyk: znam region i ludzi, działam skutecznie

Marta Adamczyk w 2006 r. została sołtysem swego rodzinnego Milika i już dwa lata później otrzymała wyróżnienie w plebiscycie „Sołtysa Roku”. Od 2015 r. jest radną powiatu nowosądeckiego, a w 2018 roku objęła funkcję wiceprzewodniczącej Rady Powiatu Nowosądeckiego, pracując w komisjach kultury, zdrowia i infrastruktury. Aby wykorzystać swe doświadczenie samorządowca i społecznika startuje w wyborach do Sejmu.


- Pracę na rzecz innych zaczęłam 25 lat temu, od przygotowania jasełek z dziećmi z Milika,  bo tam mieszkam z moją rodziną - mówi Marta Adamczyk. - Dzięki temu zdobyliśmy pieniądze na wycieczkę dla dzieci. Wiele lat prowadziłam też chórek dziecięcy, bo muzyka to moja pasja. Dzięki niej często spotykam się z mieszkańcami naszego regionu, rozmawiamy o naszych problemach i potrzebach.

Dzięki tym spotkaniom, wraz z kilkunastoosobową grupą założyliśmy stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Milika - Miliczanie 2009, którego zostałam prezesem. Naszym celem jest integracja społeczna mieszkańców. Od prawie 10 lat organizujemy spotkania świąteczne dla osób starszych i samotnych i duże imprezy plenerowe dla najmłodszych, prowadzę też imprezy i aukcje charytatywne.

Marta Adamczyk na co dzień pracuje w krynickim Uzdrowisku Krynica Żegiestów.  Rozwija tu umiejętności organizacyjne i promocyjne, które wykorzystuje również w działalności społecznej. Biznesowe znajomości także w tym pomagają.


-  Jako poseł na Sejm RP chcę zaangażować się w sprawy znane mi z działalności w samorządzie: kultury, zdrowia i infrastruktury - mówi Marta Adamczyk. - Małopolska to moim zdaniem najpiękniejsze miejsce w kraju. Dalej chcę pracować na rzecz rozwoju naszego regionu, uzdrowisk Krynicy, Muszyny czy Piwnicznej, których pomyślność opiera się na turystyce i lecznictwie, wielkich wydarzeniach kulturalnych i biznesowych.

Możliwość swobodnego i bezpiecznego przemieszczania się po regionie muszą mieć nie tylko turyści, ale też mieszkańcy. Dlatego tak ważna jest też infrastruktura drogowa, która wymaga pilnej interwencji. Znam region i ludzi, działam skutecznie, dlatego proszę o Wasz głos 13 października.

Marta Adamczyk kandyduje do Sejmu
Marta Adamczyk na co dzień pracuje w krynickim Uzdrowisku Krynica Żegiestów. Jest też wiceprzewodniczącą Rady Powiatu Nowosądeckiego.
Zobacz także w tej kategoriiDziękujemy za przesłanie błędu