Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 10 lipca. Imieniny: Filipa, Sylwany, Witalisa
25/09/2019 - 18:00

No i po prawicy. Nie wystartują w wyborach bo kandydaci zrezygnowali

Lista Kongresu Nowej Prawicy w okręgu 14 została unieważniona. Jaka jest tego przyczyna? Z naszej listy wycofało się pięć osób - tłumaczy "Sądeczaninowi" niedawny lider listy, Andrzej Paciej.

Andrzej Paciej z jedynką na liście nie wystartuje w wyborach do Sejmu

Lista Kongresu Nowej Prawicy w okręgu 14 została unieważniona. Jaka jest tego przyczyna?

- Otrzymałem informację z  sądeckiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego, że z naszej listy wycofało się  pięć osób - tłumaczy "Sądeczaninowi" Andrzej Paciej.-   A lista przecież musi  liczyć minimum dziesięć osób.  Było czternaście, zostało dziewięć. Właśnie dlatego nie przyszedłem na debatę. W ubiegły piątek już o tym wiedziałem.

Tę  informacje potwierdza  szefowa delegatury PKW Maria Zięba  i dodaje, że taka sytuacja w Nowym Sączu  dotyczy tylko  listy Kongresu Nowej Prawicy.  

Nasz komitet – dodaje Paciej -  nie zdołał się zarejestrować  jako komitet ogólnopolski.  Udało się to w naszym okręgu numer 14, ale dla niektórych rachunek demokratyczny jest oczywisty. Wyszli z założenia, że w takiej sytuacji nie warto startować w wyborach.

- Czuje się pan rozgoryczony z tego powodu?  - pytamy.

- Nie. Po prostu to jest splot różnych okoliczności niezależnych ode mnie. Ja sam pozostaję wierny od trzydziestu lat swoim konserwatywno-liberalnym poglądom i nie zamierzam tego zmieniać – mówi Andrzej Paciej.

[email protected] fot. Jm  Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)