Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
02/10/2019 - 06:05

Senator Kogut chce znowu zasiadać na Wiejskiej [FILM]

Stanisław Kogut ponownie kandyduje do Senatu, tym razem z listy własnego komitetu wyborczego. Podjął taką decyzję, pomimo, że nadal ciążą na nim prokuratorskie zarzuty o korupcję. Senator, będący do niedawna czołową postacią PiS w Małopolsce (obecnie zawieszony w prawach członka tej partii) od momentu, gdy sprawa ujrzała światło dzienne i stała się głośna w kraju, nie przyznaje się do stawianych mu zarzutów.

Stanisław Kogut jest doświadczonym parlamentarzystą. W ostatnim czasie można było odnieść wrażenie, że w związku z toczącą się przeciwko niemu sprawą prokuratorską nieco „odsunął się w cień”.

Od niedawna jest jednak bardziej widoczny w życiu regionu. Zwłaszcza od momentu, gdy podjął decyzję, że będzie ponownie ubiegał się o mandat senatorski w sądecko - gorlickim okręgu.

Dlaczego zdecydował się pan na ponowny start w wyborach parlamentarnych i ubieganie się o mandat senatora?

- Zachęcało mnie do tego wiele osób, wielu moich wyborców. Pytali, czy wystartuję w tych wyborach parlamentarnych. Nie mogłem ich zawieść. Niech zdecyduje naród. Niech oceni moją dotychczasową działalność jako senator RP. Niech naród oceni, czy pracowałem dobrze, czy źle.

Ma pan duże doświadczenie, jeśli chodzi o piastowanie mandatu senatorskiego. Która to pana kadencja, jako parlamentarzysty?

- Czwarta. To prawie czternaście lat pracy dla naszego regionu i kraju.

Senator uważa, że przez te wszystkie lata wiele udało mu się zrobić dla regionu. Chlubi się tym chociażby, że to, jak uważa, dzięki jego staraniom Karpacki Oddział Straży Granicznej wrócił do Nowego Sącza.

Podjął pan decyzję o starcie w wyborach pomimo ciążących nadal na panu prokuratorskich zarzutach o korupcję. Sprawa nadał jest prowadzona przez prokuraturę. Nie obawia się pan, że będzie miało to przełożenie na wynik wyborczy?

Co na to senator Kogut?

Cała rozmowa w materiale filmowym.

[email protected], fot. IM, film: Krzysztof Stachura.

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu