Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 2 sierpnia. Imieniny: Gustawa, Kariny, Stefana
16/10/2019 - 17:40

Wicher na marchew, Durlak na pietruszkę. Drugie życie banerów wyborczych

Niektóre poniszczone, inne pocięte, jeszcze inne w bardzo dobrym stanie… przydrożne płoty i ogrodzenia oblepiają wyborcze banery. Pora zabrać się za sprzątanie tego bałaganu. Niebanalny pomysł wykorzystania ogromnej ilości metrów kwadratowych plastiku propaguje urząd marszałkowski.

Urząd marszałkowski zamierza dać wyborczym banerom drugie życie. Chce je przerabiać na torby i plecaki - apeluje wicemarszałek Tomasz Urynowicz.

- Sprawdziłem, jak długo taki baner może się rozkładać. Okazuje się że blisko czterysta lat. Apeluję do wszystkich komitetów wyborczych, nie pozwólmy, aby banery wyborcze psuły krajobraz Małopolski i przyczyniały się do degradacji środowiska! Przynieście je do urzędu marszałkowskiego, a my je posegregujemy i przetworzymy na przykład  na torby i plecaki w duchu up-cyclingu – mówi Urynowicz.

Czytaj też  Duże pieniądze z Sejmu na otarcie łez dla Czerwińskiego, Zielińskiej i Leśniaka

Banerowe, ekologiczne torby miałyby  trafić do mieszkańców regionu podczas konkursów i spotkań dotyczących ekologii.

Torba z twarzą Patryka Wichra albo na przykład Wiktora Durlaka  czy Jakuba Bocheńskiego na sądeckim targowisku z warzywami…. Czy to dobry pomysł?

- Zadbamy, aby twarze i nazwiska kandydatów nie były na nich rozpoznawalne – zapewnia Tomasz Urynowicz.

Czytaj też I po wyborach. Do roboty parlamentarzyści. Czego od was chcemy w Nowym Sączu 

Aby przekazać bannery należy skontaktować się z departamentem środowiska urzędu marszałkowskiego w Krakowie przy ulicy Racławickiej 56. Można również pod numer 12 29 90 908.

jagienka.michalik@sadeczanin.info fot.JmDziękujemy za przesłanie błęduMiesięcznik Sądeczanin sierpień 2021