Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 czerwca. Imieniny: Aliny, Anety, Benona
09/10/2019 - 13:00

Wprowadzają alarm w całym kraju na wybory parlamentarne. O co chodzi!

Premier Mateusz Morawiecki zarządził na terenie całej Polski drugi stopień alarmowy BRAVO-CRP. Skąd taka decyzja? Chodzi o przeciwdziałanie zagrożeniom w cyberprzestrzeni, związanymi z organizacją wyborów do Sejmu i Senatu – informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

O wprowadzeniu przez premiera drugiego w czterostopniowej skali stopnia alarmowego poinformował na Twitterze wiceszef Rządowego Centrum Bezpieczeństwa (RCB) Grzegorz Świszcz.

Ostrzeżenie obowiązuje od północy 10 października do 14 października do godz. 23.59. Jak wyjaśnia Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, zarządzony przez premiera alarm został wprowadzony w celu przeciwdziałania zagrożeniom w cyberprzestrzeni.

Stopień alarmowy BRAVO-CRP jest drugim, w czterostopniowej skali. Oznacza, że administracja publiczna jest zobowiązana do prowadzenia wzmożonego monitoringu stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych. W Polsce był już już wprowadzany w trakcie konferencji bliskowschodniej i Światowych Dni Młodzieży oraz wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Wybory do Sejmu i Senatu już w niedzielę 13 października. Wybierzemy 460 posłów oraz 100 senatorów, którzy przez najbliższe 4 lata będą sprawować władzę w naszym imieniu.

[email protected]

Zobacz także w tej kategoriiDziękujemy za przesłanie błędu