Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 2 sierpnia. Imieniny: Gustawa, Kariny, Stefana
17/10/2019 - 12:15

Wyborcza sonda "Sądeczanina". Trafnie przewidzieliśmy wyniki wyborów

Dwa dni przed wyborami parlamentarnymi dziennikarze „Sądeczanina” przeprowadzili na ulicach Nowego Sącza sondę. Można nas było spotkać na ul. Jagiellońskiej, Wałowej, Lwowskiej i Kazimierza Wielkiego. Poprosiliśmy przechodniów o odpowiedź na pytanie, na który z komitetów wyborczych oddadzą głos w niedzielnych wyborach. Rozmawialiśmy aż z 266 osobami.

Najwięcej przepytanych osób, bo aż 63,40 proc. zadeklarowało, że w niedzielnych wyborach odda głos na Prawo i Sprawiedliwość. Drugie miejsce w naszej sondzie zajęła Koalicja Obywatelska, na którą chciało głosować 21,13 proc. osób. Z kolei 11,85 proc. mieszkańców Sądecczyzny zamierzało głosować na Lewicę. Kandydaci Polskiego Stronnictwa Ludowego mogli liczyć na 2,06 proc. głosów. Ostatnie miejsce z wynikiem 1,54 proc. zajęła Konfederacja. Jak wyniki naszej sondy mają się do oficjalnych podanych przez Państwową Komisję Wyborczą?

Zobacz  też Wyborcza sonda "Sądeczanina". Takie będą wyniki wyborów w Nowym Sączu?

Podobnie jak w naszej sondzie, w Polsce zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość. Na tę partię głos oddało 43,59 proc. wyborców. Drugie miejsce zajęła Koalicja Obywatelska, która zyskała 27,40 proc. głosów. Na trzecim miejscu znalazła się Lewica z wynikiem 12,56 proc. Polacy głosowali także na Polskie Stronnictwo Ludowe, które uzyskało 8,55 proc. głosów. W Sejmie znajdzie się także Konfederacja, która uzyskała wynik 6,81 proc.

Choć wyniki naszej sondy nieco różnią się procentowo od oficjalnych wyników przedstawionych przez PKW, to jednak biorąc pod uwagę poparcie jakie zyskały poszczególne partie, to kolejność jest identyczna jak w naszej sondzie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

RG r.gajewski@sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błęduMiesięcznik Sądeczanin sierpień 2021