Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
11/09/2023 - 16:05

Trzecia Droga chce powstrzymać tsunami. Zaczęli od prezentacji kandydatów do Sejmu i Senatu [WIDEO]

Nieco ponad miesiąc pozostał do wyborów parlamentarnych. Swoich kandydatów do Sejmu i Senatu w okręgu nowosądeckim zaprezentowała podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Trzecia Droga. Pojawił się m.in. prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego - Władysław Kosiniak-Kamysz, który mówił o problemach demograficznych naszego kraju. Nie brakowało gorących momentów…

Trzecia Droga prezentuje kandydatów do Sejmu i Senatu

Trwa kampania wyborcza. Listy wszystkich komitetów zostały już zarejestrowane, a politycy jeżdżą po całej Polsce i próbują przekonać Polaków do swojej oferty programowej. W poniedziałek przed sądeckim ratuszem odbyła się konferencja prasowa Trzeciej Drogi.

Przeczytaj również: Mamy pierwszego pomazańca, wiemy kto idzie do Sejmu! Wyborcze zmiany na ostatnią chwilę

Oprócz prezentacji kandydatów do Sejmu i Senatu, których wyczytali wspólnie Urszula Nowogórska (Polskie Stronnictwo Ludowe) oraz Łukasz Bałajewicz (Polska 2050), nie zabrakło również przedstawienia postulatów programowych, z którymi komitet idzie do wyborów. W konferencji uczestniczył prezes PSL - Władysław Kosiniak-Kamysz.

- Jednym z najważniejszych postulatów, z jakim idziemy do tych wyborów, jest pit rodzinny, a więc wspólne rozliczanie się rodziców i dzieci. Im więcej dzieci, tym niższy podatek. Tak naprawdę w przypadku rodziny trzy plus, nie będzie go w ogóle - mówił Kosiniak-Kamysz.

- Polska niestety wymiera. Rocznie umiera 450 tys. osób. Rok temu urodziło się tylko 300 tys. dzieci. To tsunami demograficzne jest ogromnie niebezpieczne. Takie miejscowości jak Ciechocinek, Krzeszowice, Skrzyszów mają po 11 tys. mieszkańców. Właśnie o tyle zmniejszała się każdego miesiąca tego roku liczba ludności Polski. Po ośmiu miesiącach daje to 88 tys., a więc jakby z mapy zniknął Nowy Sącz. To tragedia dla naszej ojczyzny - dodawał prezes PSL.

Swoją kandydaturę zaprezentował również Stanisław Pasoń, który będzie kandydatem do Senatu. Podczas konferencji były gorące momenty. Ze strony przechodniów pojawiały się zarzuty do prezesa PSL o podwyższenie wieku emerytalnego. Ten starał się jednak nie reagować.

Przypomnijmy, że wybory odbędą się 15 października. Cała konferencja prasowa znajduje się w materiale filmowym. ([email protected], fot.: Mateusz Pogwizd, wideo: GN) 

Aby zobaczyć pełną listę Trzeciej Drogi do Sejmu przejdź na kolejną stronęDziękujemy za przesłanie błędu