Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
03/10/2023 - 14:30

Kto na tak, kto na nie? Czas na referendum. Sprawdzamy jak zagłosują mieszkańcy Sądecczyzny [SONDA]

Imigracja, wiek emerytalny, wyprzedaż majątku państwowego, mur na granicy z Białorusi. To właśnie tych zagadnień będzie dotyczyło zaplanowane na 15 października referendum. Jak na postawione pytania będą odpowiadali mieszkańcy Sądecczyzny? Wiele wyjaśni nasza sonda.

Wybory parlamentarne 2023

15 października 2023 roku będzie dla naszego kraju jednym z najważniejszych dni ostatnich lat. To właśnie wtedy udamy się do urn wyborczych, aby wybrać swoich przedstawicieli do Sejmu Senatu. Z okręgu nr 14, który obejmuje powiaty: nowosądecki, gorlicki, limanowski, tatrzański i nowotarski, do wzięcia jest 10 mandatów. 

Przypomnijmy, że ogólnopolskie listy wyborcze wystawiło sześć komitetów: Koalicja Obywatelska, Lewica, Trzecia Droga, Prawo i Sprawiedliwość, Konfederacja oraz Bezpartyjni Samorządowcy. To już ostatnie chwile kampanii. Politycy cały czas spotykają się z mieszkańcami i próbują przekonywać ich do swojej oferty programowej.

15 października - referendum ogólnokrajowe

15 października nie jest jednak tylko dniem wyborów. Zgodnie z pomysłem rządzących odbędzie się wtedy również referendum. Polacy, którzy zdecydują się wziąć w nim udział będą odpowiadać na cztery pytania:

  • Czy popierasz wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym, prowadzącą do utraty kontroli Polek i Polaków nad strategicznymi sektorami gospodarki?
  • Czy popierasz podniesienie wieku emerytalnego, w tym przywrócenie podwyższonego do 67 lat wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn?
  • Czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi?
  • Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?

W jaki sposób odpowiedzą na nie mieszkańcy Sądecczyzny? Pora to sprawdzić. Zachęcamy do udziału w naszej sondzie. ([email protected], fot.: TK/ zdjęcie ilustracyjne)

Aby zagłosować przejdź na kolejną stronęDziękujemy za przesłanie błędu